نمایش دادن همه 13 نتیجه

چراغ استخر یکی از تجهیزات استخری است که در جهت تزئین و نورپردازی استخرها به کار می رود و بسیار مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است.

انواع چراغ استخر

اکثر مدل‌های چراغ استخر به کار رفته از جنس LED، SMD می باشند که به دو روش توکار و روکار به کار گذاشته می شوند. اگر قصد دارید به استخر خود نور پردازی و زیبایی بیشتری بدهید از چراغ های رنگی LED و SMD استفاده کنید. این چراغ ها علاوه بر رنگ بندی متنوع حرارت زیادی هم تولید نمی کنند. در نتیجه زیاد داغ نمی شوند و حتی در صورت خالی بودن استخر از آب، طول عمر و دوام بیشتری دارند.

چراغ های هالوژنی نوعی دیگر از چراغ استخر هستند که گرمای زیادی تولید می کنند، بنابراین باید حداقل در عمق 50 سانتی متری آب قرار بگیرند و حداقل 3 متر باهم فاصله داشته باشند.با استفاده از این ترفند با تماس مستقیم چراغ های هالوژنی با سطح آب خنک می شوند، طول عمر آن ها افزایش می یابد.امروزه استفاده از چراغ های هالوژنی منسوخ شده و دیگر کاربردی ندارد و بیشتر از چراغ های LED و  SMD استفاده می کنند.

ایمنی در استفاده از چراغ استخر

  • تمامی چراغ های به کار برده شده در روشنایی و تزئین استخر به دلیل خاصیت رسانایی آب، بر مبنای ولتاژ 12 ولت و 24 ولت تولید شده اند تا از برق گرفتگی و شوک دادن به شناگران جلوگیری شود.
  • برای جلوگیری از برق گرفتگی باید مواردی از قبیل فاصله سیم ها، پریزها، و چراغ ها از هم رعایت شود.
  • تمامی تجهیزات می‌بایست عایق کاری شوند و از رله عیب یاب استفاده شود.