کلرزن شناور استخر یا محفظه کلر چیست؟!

کلرزن شناور استخر یا محفظه کلر به وسیله قرص کلر استخر را ضدعفونی می‌نماید. محفظه کلر یکی از مهم‌ترین تجهیزات ضدعفونی و گندزدایی استخر می‌باشد. کلر یکی از مواد شیمیایی پر کاربرد در سیستم ضدعفونی و گندزدایی آب استخر است. لازم است تا در زمان استفاده از آن، نظارت دقیقی بر میزان آن وجود داشته باشد. کلرزن شناور قادر به جلوگیری از حل شدن سریع قرص کلر در آب استخر می‌باشد و باعث می‌شود تا کلر به آرامی در آب حل شود.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت خرید کلرزن شناور استخر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بررسی ساختار کلرزن شناور استخر

کلر زن شناور استخری دارای طراحی محفظه‌ای می‌باشد که بالای آن به صورت دایره و پایین آن استوانه‌ای شکل است. قسمت بالایی که به شکل دایره می‌باشد دارای یک صفحه مندرج است که با چرخش آب درب این محفظه باز و یا بسته خواهد شد. شیارهای موجود روی درب کرکره‌ای وسیله‌ای برای تنظیم میزان کلر می‌باشند.

در ساخت این محصول از پلاستیک فشرده ABS استفاده می‌شود و مقاومت بسیار بالایی در برابر نور خورشید دارد. در کلر زن شناور از قرص کلر استفاده می‌شود. به هیچ عنوان نمی‌توان از نوع پودری کلر در این دستگاه استفاده نمود.

برای استخرهای کوچک تا ابعاد 50 متر مکعب می‌توانید از این کلرزن شناور استفاده کنید. لازم به ذکر است که این محصول در سه سایز مختلف کوچک، متوسط و بزرگ و در دو مدل توری‌دار و ساده تولید می‌شود.

 

نحوه استفاده از کلرزن شناور استخر

ابتدا لازم است تا درب قسمت دایره‌ای شکل را باز کرده و قرص کلر را داخل آن قرار دهید. با چرخاندن درب کرکره‌ای دریچه‌های موجود در قسمت استوانه‌ای را باز کنید. هرچه دریچه‌ها بیشتر باز شوند، میزان کلر نیز افزایش خواهد یافت. پس از انجام تنظیمات لازم است تا کلرزن شناور را چند ثانیه زیر آب غوطه‌ور کنید. سپس اجازه دهید تا روی آب شناور شود. توجه نمایید که بخش استوانه‌ای باید در زیر آب قرار گیرد. در این صورت قسمت استوانه‌ای کلرزن روی آب شناور می‌شود و به تدریج کلر را به آب اضافه خواهد کرد.

نکات مهم در استفاده از کلرزن شناور استخری

  • سعی کنید میزان قرصی که در دستکاه قرار می‌دهید، کمتر از یک کیلوگرم باشد.
  • میزان قرص کلر مورد استفاده در استخرهای روباز به ازای هر 50 متر مکعب، یک قرص 200 گرمی و در استخرهای سرپوشیده نصف قرص 200 گرمی برای یک هفته مناسب است.
  • برای تنظیم صحیح دریچه‌های محفظه کلر، لازم است تا هر چند روز یکبار، سنجش میزان کلر را انجام دهید.

مزیت استفاده از دستگاه کلر زن

  • استفاده از کلر زن شناور استخر برای تمام افراد آسان است.
  • راهی موثر و به‌صرفه برای کنترل میزان کلر استخر است.
  • در تصفیه‌خانه فضای زیادی را اشغال نمی کند و برای استخرهای خانگی بسیار کاربردی است.

خرید و قیمت کلر زن شناور

برای خرید بهترین و باکیفیت‌ترین نمونه‌های دستگاه کلرزن می‌توانید با ما در فروشگاه آبیکو در ارتباط باشید. ما در این فروشگاه به‌عنوان مرکز فروش تجهیزات استخر و جکوزی فعال هستیم. در نتیجه می‌توانید با خیالی آسوده از کیفیت بسیار بالای محصولات ارائه شده، خریدتان را از ما انجام دهید. با توجه به نوسانات قیمتی می‌توانید برای اطلاع از قیمت کلرزن شناور با مشاوران ما در این فروشگاه در تماس باشید.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید کالا و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات