اتصالات یو پی وی سی UPVC از پرکاربردترین‌ها در صنعت

اتصالات UPVC فشار قوی مورد کاربرد در سیستم لوله‌کشی استخری می‌باشند. هم‌چنین با توجه به این‌که بسیاری از تجهیزات استخر از جنس یو پی وی سی هستند بهتر است در سیستم لوله کشی نیز هماهنگی وجود داشته باشد و به جای استفاده از اتصالات فلزی از لوله و اتصالات یو پی وی سی فشار قوی استفاده شود. لازم به ذکر است که این اتصالات تا دمای 50 درجه سانتیگراد دارای مقاومت لازم می‌باشند.

از سیستم اتصالات upvc ایرانی برای تصفیه خانه استخرها و جکوزی‌ها و شبکه‌های توزیع آب استفاده می‌گردد.  اتصالات یو پی وی سی استخری برای لرزش مداوم و اثر ضربه قوچ، دمای شدید و تغییر فشار آب و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی بسیار خورنده از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت خرید اتصالات UPVC با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مشخصات اتصالات یو پی وی سی استخری

برای اتصال لوله‌ UPVC در لوله‌کشی آب سرد و گرم، انشعاب‌گیری و یا تبدیل قطر لوله و تغییر جهت دادن لوله از اتصالات فشار قوی یو پی وی سی یا وصاله استفاده می‌شود. این اتصالات UPVC علاوه بر دارا بودن بیش از 100 طرح در دو نوع رزوه‌ای و چسبی وجود دارند که قابلیت تحمل فشار 16 بار  را دارا می‌باشند.

این روزها با گسترش تکنولوژی شاهد تولید انواع اتصالات لوله یو پی وی سی از پلی وینیل کلراید که یکی از قدیمی‌ترین محصولات پلیمری جهان است می‌باشیم. این اتصالات با خاصیت‌هایی از قبیل بی‌رنگ و بی‌بو بودن این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند. چراکه همین ویژگی‌ها کمک نموده تا هیچ اثری بر مایعات نگذارد. از دیگر مشخصات اتصالات فشار قوی یو پی وی سی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

بهداشتی بودن اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

در تولید محصولات UPVC از مواد خام بهداشتی استفاده می‌شود. در نتیجه می‌توان به راحتی از آنها در مصارفی مانند آب‌های آشامیدنی و استخرها استفاده نمود.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی و آتش

کلر از مواد شیمیایی مورد استفاده در استخرهاست که با کلرزن شناور استخر به آب استخر تزریق شده و سبب ایجاد خورندگی در لوله‌ها و اتصالات فلزی می‌شود. اما خوشبختانه اتصالات یو پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شیمیایی دارند. لازم به ذکر است که اتصالات استخری UPVC مقاومت بسیار بالایی نیز در برابر آتش دارند.

لوله اتصالات UPVC رسوب نمی‌گیرند

یکی از اصلی‌ترین مزایای محصولات UPVC را می‌توان همین عدم رسوب‌گیری آنها دانست. با توجه به جریان آب گرم در استخرها، برخلاف محصولات فلزی، در محصولات یو پی وی سی به هیچ عنوان شاهد رسوب‌گیری نمی‌باشیم. که این مسئله به دوام و عمر بالای سیستم اتصالات و لوله‌کشی استخر کمک بسیار زیادی می‌نماید.

آب‌بندی با اتصالات upvc ایرانی قابل اطمینان است

در اتصالات UPVC از والکراس و حلقه آب‌بندی استفاده می‌شود. در نتیجه در مقاطع عبور لوله از بتن در لوله‌کشی‌های استخر و جکوزی به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهید شد. چراکه با اتصالات یو پی وی سی آب بندی استخر بسیار قابل اطمینان است.

سرعت بالا در نصب و راه‌اندازی

هزینه و سرعت نصب لوله‌ها با اتصالات یو پی وی سی بسیار بالا می‌باشد. همچنین نمای این محصولات بسیار شکیل‌تر از محصولات فلزی و گالوانیزه می‌باشد که در نتیجه می‌توانند فضای کمتری از موتورخانه و تاسیسات را اشغال نمایند.

دوام زیاد از ویژگی‌های اتصالات یو پی وی سی

قطعا در زمان خرید انواع اتصالات استخری یکی از مهم‌ترین موارد، عمر ماندگاری محصولات می‌باشد. اتصالات فشار قوی یو پی وی سی به‌طور میانگین عمری بالغ بر 60 سال دارند که البته این بازه از 15 تا 100 سال می‌باشد که بسته به شرایط متغیر است.

لیست اتصالات پیمتاش UPVC بر اساس نوع کاربرد

شما باید مطابق با استانداردهای موجود لوله‌ها را بهم وصل کنید. بسته به نوع عملکرد و محل قرارگیری لوله‌ها، اتصالات می‌توانند ساده یا پیچیده باشند. برای اتصال لوله‌های یو پی وی سی انواع مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • سه راهی اتصالات یو پی وی سی : این نوع اتصالات برای انشعاب آب به سه راهی قائم، ناف دنده و تبدیل ساده کاربرد دارند.
 • زانویی 90 درجه لوله و اتصالات upvc: از این مدل برای تغییر جهت به اندازه 90 درجه در لوله کشی استفاده می‌شود.
 • زانویی 45 درجه اتصالات فشار قوی: در مواقعی که تغییر جهت و انحراف با زانویی 90 درجه احتمال ایجاد گرفتگی در لوله را افزایش می‌دهد، با دو عدد زانویی 45 درجه upvc و یک عدد مغزی شعاع انحنای تغییر جهت بیشتر می‌شود.
 • درپوش (کپ) اتصالات یو پی وی سی استخری : این محصول برای مسدود کردن انشعابات لوله کشی به کار می‌رود که به صورت پیچی و چسبی وجود دارد. نوع پیچی آن از رو دنده می‌شود و محل آچارگیری آن معمولا چهارگوش است.
 • چهار راه لوله و اتصالات استخری: از این محصول برای اتصال انشعابات فرعی به اصلی در 4 سمت استفاده می‌شود.
 • برای اتصال دو لوله با سایز متفاوت از تبدیل upvc یا مغزی استفاده می‌شود.
 • مهره ماسوره‌ای: از این محصول جهت اتصال نری به نری یا مادگی به مادگی یک قطعه واسط که بین دو اتصال قرار می‌گیرد، استفاده می‌گردد. این قطعه جداگانه بر روی اتصالات بسته شده و سپس با جفت کردن نر و ماده و بستن مهره واسط، ارتباط بین اجزای اتصال دهنده برقرار می‌شود.
 • از دیگر اتصالات یو پی وی سی می‌توان به شیر توپی و رینگ upvc و فلنج یو پی وی سی اشاره کرد.

نکات طلایی استفاده از اتصالات UPVC فشار قوی در فصول گرم سال

در فصول گرم سال یا تابستان باید نکات مهم زیر را در فرآیند چسب کاری و اجرای لوله کشی استخر در نظر بگیرید:

 • زمان خشک شدن چسب برای لوله‌های تا سایز 2، 5 دقیقه و بزرگتر از سایز 2.7 به اندازه 30 دقیقه می‌باشد.
 • برای انجام تست فشار لوله‌ها باید 24 ساعت صبر کنید. البته عملکرد چسب در شرایط آب و هوای مختلف متفاوت است.
 • سعی کنید چسب کاری را در ساعات خنک روز انجام دهید. دمای ایده آل برای لوله کشی و چسب کاری استخر بین 4 تا 25 درجه سانتی گراد می‌باشد.
 • لوله و اتصالات را در محل خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
 • دمای استاندارد برای نگهداری و انبارداری چسب بین 5 تا 33 درجه سانتی گراد می‌باشد.
 • بر اثر گرما، حباب و حفره‌هایی در محل اتصالات استخر ایجاد می‌شود که باعث تغییر حالت چسب و از بین رفتن آب بندی استخر می‌شود.
 • زمانی که لوله‌های یو پی وی سی در معرض نورخورشید قرار بگیرند، دمای سطح لوله تا 15 درجه از دمای محیط بیشتر خواهد شد. بنابراین اختلاف دمایی در شرایط آب و هوایی بیشتر از 25 درجه سانتی گراد می‌تواند دمای چسب کاری را به بیش از 40 درجه برساند. این دما باعث بروز مشکلات جدی در سیستم لوله کشی استخر خواهد شد.
 • برای چسب کاری استخر در فصل گرم سال باید قبل از چسب کاری سطح لوله را با پارچه مرطوب و کلینر تمیز کنید. همچنین قبل از استفاده، چسب را به خوبی هم بزنید و از استفاده‌ی بیش از حد چسب، پرهیز کرده و چسب اضافی محل اتصال را با پارچه پاک نمایید.

سوالات پرتکرار درباره اتصالات یو پی وی سی استخری

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان درباره اتصالات upvc فشار قوی پاسخ داده‌ایم:

قیمت لوله upvc استخری چقدر است؟

برای خرید اینترنتی و آنلاین اتصالات UPVC و همچنین اطلاع از بروزترین قیمت اتصالات فشار قوی یو پی وی سی می‌توانید با ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو در تماس باشید. نهایت تلاش خود را نموده‌ایم تا بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات استخری را با قیمتی ویژه به بازار عرضه و ارائه نماییم.

قیمت اتصالات پی وی سی و خرید اتصالات یو پی وی سی چه تفاوتی دارند؟

برای هر دو نوع این لوله‌ها از مواد پلاستیکی استفاده شده است. اما لوله‌های پی وی سی با تغییرات دما دچار انقباض و انبساط طولی می‌شوند و خسارت‌های بسیاری به سیستم لوله کشی استخر وارد می‌‌کند. اما لوله‌های یو پی وی سی مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل قیمت لوله یو پی وی سی بیشتر از پی وی سی است.

آیا می‌توان از لوله و اتصالات یو پی وی سی استخرهای خانگی هم استفاده کرد؟

بله. این نوع لوله اتصالات برای تمامی استخرها و جکوزی‌ها مناسب هستند.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید کالا و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات