اتصالات یو پی وی سی استخری فشار قوی

اتصالات UPVC فشار قوی مورد کاربرد در سیستم لوله‌کشی استخری می‌باشند. هم‌چنین با توجه به این‌که بسیاری از تجهیزات استخر از جنس یو پی وی سی هستند بهتر است در سیستم لوله کشی نیز هماهنگی وجود داشته باشد و به جای استفاده از اتصالات فلزی از اتصالات یو پی وی سی فشار قوی استفاده شود. لازم به ذکر است که اتصالات یو پی وی سی استخری تا دمای 50 درجه سانتیگراد دارای مقاومت می‌باشند. از اتصالات یو پی وی سی برای تصفیه خانه استخر و جکوزی و شبکه‌های توزیع آب استفاده می‌گردد. اتصالات UPVC برای لرزش مداوم و اثر ضربه قوچ، دمای شدید، تغییر فشار آب و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی بسیار خورنده از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

پادکست اتصالات UPVC فشار قوی

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت اتصالات UPVC با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مشخصات و مزایای اتصالات UPVC استخری

برای اتصال لوله‌ UPVC در لوله‌کشی آب سرد و گرم، انشعاب‌گیری، تبدیل قطر لوله و تغییر جهت دادن لوله از اتصالات فشار قوی یو پی وی سی یا وصاله استفاده می‌شود. اتصالات UPVC علاوه‌بر دارا بودن بیش از 100 طرح در دو نوع رزوه‌ای و چسبی، قابلیت تحمل فشار 16 بار را دارا می‌باشند.

این روزها با گسترش تکنولوژی شاهد تولید انواع اتصالات لوله یو پی وی سی از پلی وینیل کلراید که یکی از قدیمی‌ترین محصولات پلیمری جهان است می‌باشیم. اتصالات لوله یو پی وی سی با خاصیت‌هایی از قبیل بی‌رنگ و بی‌بو بودن این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند. چراکه همین ویژگی‌ها کمک نموده تا اتصالات UPVC هیچ اثری بر مایعات نگذارد. از دیگر مشخصات اتصالات فشار قوی یو پی وی سی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

بهداشتی بودن اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

بهداشتی بودن اتصالات UPVC فشار قوی

در تولید اتصالات UPVC از مواد خام بهداشتی استفاده می‌شود. در نتیجه می‌توان به راحتی از آنها در مصارفی مانند آب‌های آشامیدنی و استخرها استفاده نمود.

 

اتصالات UPVC مقاومت در برابر مواد شیمیایی و آتش

مقاومت در برابر مواد شیمیایی و آتش

کلر از مواد شیمیایی مورد استفاده در استخرهاست که با کلرزن شناور استخر به آب استخر تزریق شده و سبب ایجاد خورندگی در لوله‌ها و اتصالات فلزی می‌شود. اما خوشبختانه اتصالات یو پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شیمیایی دارند. لازم به ذکر است که اتصالات استخری UPVC مقاومت بسیار بالایی نیز در برابر آتش دارند.

لوله و اتصالات UPVC رسوب نمی‌گیرند

لوله و اتصالات UPVC رسوب نمی‌گیرند

یکی از اصلی‌ترین مزایای اتصالات یو پی وی سی را می‌توان همین عدم رسوب‌گیری آنها دانست. با توجه به جریان آب گرم در استخرها، برخلاف محصولات فلزی، در محصولات یو پی وی سی به هیچ عنوان شاهد رسوب‌گیری نمی‌باشیم. که این مسئله به دوام و عمر بالای سیستم اتصالات و لوله‌کشی استخر کمک بسیار زیادی می‌نماید.

آب‌بندی با اتصالات UPVC ایرانی

آب‌بندی با اتصالات UPVC ایرانی قابل اطمینان است

در اتصالات UPVC از والکراس و حلقه آب‌بندی استفاده می‌شود. در نتیجه در مقاطع عبور لوله از بتن در لوله‌کشی‌های استخر و جکوزی به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهید شد. چراکه با اتصالات یو پی وی سی آب بندی استخر بسیار قابل اطمینان است.

نصب اتصالات یو پی وی سی

سرعت بالا در نصب و راه‌اندازی اتصالات یو پی وی سی

سرعت نصب لوله و اتصالات یو پی وی سی بسیار بالا می‌باشد. همچنین نمای این محصولات بسیار شکیل‌تر از محصولات فلزی و گالوانیزه می‌باشد که در نتیجه می‌توانند فضای کمتری از موتورخانه و تاسیسات را اشغال نمایند.

اتصالات یو پی وی سی استخری مقاوم

دوام زیاد از ویژگی‌های اتصالات یو پی وی سی استخری

قطعا در زمان خرید انواع اتصالات استخری یکی از مهم‌ترین موارد، عمر ماندگاری محصولات می‌باشد. اتصالات فشار قوی یو پی وی سی به‌طور میانگین عمری بالغ بر 60 سال دارند که البته این بازه از 15 تا 100 سال می‌باشد که بسته به شرایط متغیر است.

لیست اتصالات یو پی وی سی استخری بر اساس نوع کاربرد

شما باید مطابق با استانداردهای موجود لوله‌ها را بهم وصل کنید. بسته به نوع عملکرد و محل قرارگیری لوله‌ها، اتصالات می‌توانند ساده یا پیچیده باشند. برای اتصال لوله‌های یو پی وی سی انواع مختلفی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

سه راهی اتصالات یو پی وی سی

سه راهی اتصالات یو پی وی سی

این نوع اتصالات برای انشعاب آب به سه راهی قائم، ناف دنده، تبدیل ناف دنده و تبدیل ساده کاربرد دارند.

زانویی 90 درجه اتصالات upvc

زانویی 90 درجه اتصالات upvc

از این مدل برای تغییر جهت به اندازه 90 درجه در لوله کشی استفاده می‌شود.

زانویی 45 درجه اتصالات فشار قوی

زانویی 45 درجه اتصالات فشار قوی

در مواقعی که تغییر جهت و انحراف با زانویی 90 درجه احتمال ایجاد گرفتگی در لوله را افزایش می‌دهد، با استفاده از دو عدد زانویی 45 درجه همراه با یک عدد مغزی، می‌توان شعاع انحنای تغییر جهت را بیشتر کرد.

تبدیل upvc یا مغزی

تبدیل UPVC یا مغزی

برای اتصال دو لوله با سایز متفاوت از تبدیل UPVC یا مغزی استفاده می‌شود.

مهره ماسوره ‌ای برای اتصالات یو پی وی سی

مهره ماسوره‌ای

از این محصول جهت اتصال نری به نری یا مادگی به مادگی یک قطعه واسط که بین دو اتصال قرار می‌گیرد، استفاده می‌گردد. این قطعه جداگانه بر روی اتصالات بسته شده و سپس با جفت کردن نر و ماده و بستن مهره واسط، ارتباط بین اجزای اتصال دهنده برقرار می‌شود.

رینگ upvc

رینگ و فلنج یو پی وی سی

از دیگر اتصالات یو پی وی سی استخری می‌توان به شیر توپی و رینگ UPVC و فلنج یو پی وی سی اشاره کرد.

نکات طلایی استفاده از اتصالات UPVC فشار قوی در فصول گرم سال

در فصول گرم سال یا تابستان باید نکات مهم زیر را در فرآیند چسب کاری و اجرای اتصالات لوله یو پی وی سی در لوله کشی استخر در نظر بگیرید:

  • زمان خشک شدن چسب UPVC برای لوله‌های تا سایز 2، 5 دقیقه و بزرگتر از سایز 2.7 به اندازه 30 دقیقه می‌باشد.
  • برای انجام تست فشار لوله‌ها باید 24 ساعت صبر کنید. البته عملکرد چسب در شرایط آب و هوای مختلف متفاوت است.
  • سعی کنید چسب کاری را در ساعات خنک روز انجام دهید. دمای ایده‌آل برای لوله کشی و چسب کاری استخر بین 4 تا 25 درجه سانتی گراد می‌باشد.
  • اتصالات UPVC را در محل خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
  • دمای استاندارد برای نگهداری و انبارداری چسب بین 5 تا 33 درجه سانتی گراد می‌باشد.
  • بر اثر گرما، حباب و حفره‌هایی در محل اتصالات استخر ایجاد می‌شود که باعث تغییر حالت چسب و از بین رفتن آب بندی استخر می‌شود.
  • زمانی که اتصالات یو پی وی سی استخری در معرض نورخورشید قرار بگیرند، دمای سطح لوله تا 15 درجه از دمای محیط بیشتر خواهد شد. بنابراین اختلاف دمایی در شرایط آب و هوایی بیشتر از 25 درجه سانتی‌گراد می‌تواند دمای چسب کاری را به بیش از 40 درجه برساند. این دما باعث بروز مشکلات جدی در سیستم لوله کشی استخر خواهد شد.
  • برای چسب کاری استخر در فصل گرم سال باید قبل از چسب کاری سطح لوله را با پارچه مرطوب و کلینر تمیز کنید. همچنین قبل از استفاده، چسب را به خوبی هم بزنید و از استفاده‌ی بیش از حد چسب، پرهیز کرده و چسب اضافی محل اتصال را با پارچه پاک نمایید.

قیمت لوله و اتصالات upvc چقدر است؟

برای خرید اینترنتی و آنلاین اتصالات UPVC و همچنین اطلاع از بروزترین قیمت اتصالات UPVC  می‌توانید با ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو در تماس باشید. نهایت تلاش خود را نموده‌ایم تا بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات استخری را با بهترین قیمت اتصالات UPVC به بازار عرضه و ارائه نماییم.

آیا می‌توان از اتصالات یو پی وی سی استخرهای خانگی هم استفاده کرد؟

بله.اتصالات یو پی وی سی استخری برای تمامی استخرها و جکوزی‌ها مناسب هستند.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید اتصالات UPVC و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات