روکش استخر

روکش استخر

کاور یا روکش استخر نوعی پوشش برای استخرهای روباز یا سربسته است.یکی از تجهیزات استخری است که بیشتر در زمانی هایی کاربرد دارد که از استخر استفاده نمی شود.روکش استخر مانع از ورود ذرات و گرد و غبار به آب شده و استخر را از شرایط نامساعد محیطی محافظت می کند.در استخرهایی که سربسته هستند استفاده از روکش نیاز به تهویه را کاهش داده و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه‌جویی می شود.در استخرهای روباز این روکش ها تقریبا 80 درصد از انرژی خورشید را جذب کرده و میزان تبخیر را کاهش می دهند.

انواع روکش استخر

دسته بندی روکش ها بر اساس جنس آن ها و اتوماتیک یا دستی بودنشان انجام شده است.

پوشش استخر اتوماتیک: این نوع کاور به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود،ایمنی بالایی دارد و نصب و جمع کردن آن هم آسان است.

کاور استخری خورشیدی:این نوع کاور به پوشش حبابی نیز معروف است.در طول روز گرما را جذب می کند و در شب به از دست نرفتن آن کمک می کند.پوشش استخری خورشیدی نسبت به کاورهای دیگر از قیمت کمتری نیز برخوردار است.

پوشش استخر زمستانی:این نوع پوشش علاوه بر استفاده در زمستان در تمام طول سال قابل استفاده است.در ساخت این نوع کاور از پارچه پلی اتیلنی استفاده شده که استخر را از بارش و باد محافظت می کند.

پوشش استخر حرارتی:این نوع کاور یک لایه عایق دارد که باعث شده نسبت به پوشش های دیگر عملکرد بهتری داشته باشد و گرما را به خوبی به دام بیاندازد.پوشش حرارتی تا 90 درصد از میزان تبخیر می کاهد و اشعه ی خطرناک UV را نیز جذب می کند.

روکش استخر PVC از جنس پلی ایتلن با چگالی بالا است این دسته دارای ماندگاری و عمر طولانی است و به ویژه برای فضل زمستان بسار مناسب است. از مزیت‌های کاور PVC بازه‌ی دمایی مناسب از -30 تا +60 درجه سانتی گراد، مقاومت بالا در برابر کلر، ازن و UV،کاهش مصرف مواد شیمیایی تا 30 درصد، کاهش تبخیر آب تا 98 درصد، پایین آمدن مصرف برق و هزینه‌ی فیلتراسیون و … است.

مزایای استفاده از پوشش استخر

اکثر افرادی که از استخر روباز استفاده می کنند تمایل دارند آب استخر گرم باشد.با استفاده از روکش در شب می توان از هدر رفت انرژی گرمایی استخر جلوگیری کرد.

استفاده از مواد شیمیایی برای ضدعفونی کردن آب استخر امری است اجتناب ناپذیر اما استفاده‌ی بیش از حد از این مواد در آب استخر باعث مشکلاتی مانند سوزش چشم و آلرژی می شود با استفاده از پوشش می توان میزان استفاده از این مواد را کاهش داد.

یک استخر تمیز و عاری از هر گونه جسم خارجی ایده آل هر شخصی است.با استفاده از روکش می توان از ورود حشرات،ساقه درخت،برگ و … به داخل آب استخر جلرگیری کرد و دیگر نیازی به صرف کردن زمان زیادی برای تمیز کردن استخر نیست.

در استخرها از سیستم های گرمایشی جهت تامین گرمای محیط و آب استفاده می شود با استفاده از روکش مصرف انرژی و هدر رفت گرما را می توان کاهش داد.

پوشاندن سطح استخر با کاور به ویژه در مناطقی که رطوبت کمی دارند و در نتیجه تبخیر و پایین آمدن سطح آب اتفاق می‌افتد بسیار کاربردی است زیرا باعث کاهش تبخیر آب می‌شود.

استفاده ار روکش‌هایی که مقاومت بالایی دارند باعث بالا رفتن سطح ایمنی استخر می‌شود و از سقوط کودکان به داخل آن جلوگیری می‌شود.

محصولات روکش استخر

گارانتی بی قید و شرط
گارانتی بی قید و شرط
تضمین قیمت و امنیت پرداخت
تضمین قیمت و امنیت پرداخت
مشاوره تخصصی انتخاب محصول
مشاوره تخصصی انتخاب محصول
ارسال سریع به سراسر کشور
ارسال سریع به سراسر کشور
تضمین اصالت کالا
تضمین اصالت کالا
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
You've just added this product to the cart:

ارتباط با آبیکو
۰۹۹۱۶۶۶۶۳۷۰
۰۹۹۱۶۶۶۶۵۷۰