نمایش یک نتیجه

کاور استخر یا روکش استخر نوعی پوشش برای استخرهای روباز یا سربسته است. کاور استخر یکی از تجهیزات استخری است که بیشتر در زمانی‌هایی کاربرد دارد که از استخر استفاده نمی‌شود. روکش استخر مانع از ورود ذرات و گرد و غبار به آب شده و استخر را از شرایط نامساعد محیطی محافظت می‌کند. در استخرهایی که سربسته هستند استفاده از روکش و یا کاور استخر نیاز به تهویه را کاهش داده و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود. در استخرهای روباز این روکش‌ها تقریبا 80 درصد از انرژی خورشید را جذب کرده و میزان تبخیر را کاهش می‌دهند.

انواع روکش استخر

دسته‌بندی روکش‌ها و انواع کاور استخری به‌صورت دستی و اتوماتیک می‌باشد. کهنمونه اتوماتیک آن به‌صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود، ایمنی بالایی دارد و نصب و جمع کردن آن هم آسان است.

در تولید این روکش‌ها از:

 • PVC
 • پلی اتیلن

استفاده می‌شود.

روکش استخر پلی اتیلن

روکش پلی‌اتیلن مناسب برای استخر‌های روباز و سربسته تولید شده از پلی‌اتیلن حبابدار است، که با ویژگی‌های مفید در بافت خود قادر به حفظ تمیزی آب است. توجه نمایید که این روکش برای فصل‌های سرد نمی‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

عمر مفید روکش استخر پلی‌اتیلن نهایتا ده سال است. در زمان خرید حتما توجه نمایید که نمونه‌های ارزان قیمت این روکش به دلیل کیفیت پایین نمی‌توانند انتخاب مناسبی باشند چراکه ممکن است در کشیده شدن، پاره شده و نیز در استخرهای روباز، تحت تاثیر نور خورشید دچار تغییر ماهیت شیمیایی شوند.

برای خرید روکش استخر پلی اتیلن به ویژگی‌هایی اساسی از جمله؛ مقاومت در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید، رطوبت، موادشیمیایی استخر و فرسایش توجه بسیار ویژه‌ای نمایید.

برای تولید این محصول از دو لایه پلاستیک به‌صورت حبابدار استفاده شده که حباب‌های آن با هوا پر شده‌اند. برای نصب این روکش از طرف حبابدار آن اقدام کرده و برای جمع کردن نیز حتما از جمع کننده‌های روکش استخر دستی و اتوماتیک کمک بگیرید.

اصلی‌ترین شاخصه‌های روکش استخر پلی اتیلن

اگر بخواهیم به اصلی‌ترین ویژگی‌های این نوع روکش که از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشند اشاره نماییم، می‌توانیم به مواردی چون؛

 • آنتی UV
 • آنتی باکتریال
 • آنتی اکسیدان
 • افزایش میزان امنیت استخر
 • کاهش میزان سرعت تبخیر آب
 • کاهش هزینه‌های نگهداری و نظافت اسخر با جلوگیری از ورود آشغال به آب استخر
 • جلوگیری از هدر رفت گرمای محیط و سطح آب استخر

اشاره نمود.

روکش استخر PVC

اگر نیازمند روکش استخری هستید که بتوانید در هر 4 فصل از سال از آن استفاده نمایید، مخصوصا برای فصل سرد انتخابی مناسب باشد، قطعا روکش استخر PVC را به شما معرفی می‌نماییم. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های این روکش عبارتند از؛

 • پوشش کامل استخر
 • طول عمر بسیار بالا
 • مقاوم در برابر رطوبت هوا
 • با قابلیت بالا در جلوگیری از تبخیر آب استخر
 • وزن سبک و سهولت در باز و بسته کردن آن
 • استحکام بسیار بالا با قدرت تحمل 40 کیلوگرم وزن
 • دارای مقاومت عالی در برابر اشعه‌های فرابنفش خورشید

مزایای استفاده از پوشش و یا کاور استخر

اکثر افرادی که از استخر روباز استفاده می‌کنند تمایل دارند آب استخر گرم باشد. با استفاده از روکش در شب می‌توان از هدر رفت انرژی گرمایی استخر جلوگیری کرد.

استفاده از مواد شیمیایی برای ضدعفونی کردن آب استخر امری است اجتناب‌ناپذیر، اما استفاده‌ی بیش از حد از این مواد در آب استخر باعث مشکلاتی مانند سوزش چشم و آلرژی می‌شود. با استفاده از پوشش می‌توان میزان استفاده از این مواد را کاهش داد.

یک استخر تمیز و عاری از هر‌گونه جسم خارجی ایده‌آل هر شخصی است. با استفاده از کاور استخر می‌توان از ورود حشرات، ساقه درخت، برگ و … به داخل آب استخر جلرگیری کرد و دیگر نیازی به صرف کردن زمان زیادی برای تمیز کردن استخر نیست.

در استخرها از سیستم‌های گرمایشی جهت تامین گرمای محیط و آب استفاده می‌شود، با استفاده از روکش مصرف انرژی و هدر رفت گرما را می‌توان کاهش داد.

پوشاندن سطح استخر با کاور به‌ویژه در مناطقی که رطوبت کمی دارند و در نتیجه تبخیر و پایین آمدن سطح آب اتفاق می‌افتد بسیار کاربردی است زیرا باعث کاهش تبخیر آب می‌شود.

استفاده از کاور استخر که مقاومت بالایی دارند باعث بالا رفتن سطح ایمنی استخر می‌شود و از سقوط کودکان به داخل آن جلوگیری می‌شود.

چرا در استخرهای سربسته باید از کاور استخر استفاده نماییم؟

در استخر سربسته با توجه به تبخیر سطحی آب استخر، شاهد افزایش میزان رطوبت در محیط خواهیم بود. برای از بین بردن رطوبت در این محیط‌ها باید از دستگاه های رطوبت‌زدا استفاده نمود. توجه نمایید که رطوبت‌زداها قیمت بسیار بالایی دارند. از طرفی عدم مدیریت میزان رطوبت موجود در هوا سبب می‌شود که دیواره، سقف و وسایل برقی اطراف استخر آسیب ببیند.

استفاده از کاور استخر می‌تواند از تبخیر آب جلوگیری کرده و رطوبت هوای اطراف استخر را کاهش دهد.