جاروی استخر اتوماتیک و دستی

یکی از ملزومات و تجهیزات جانبی هر استخری، جاروی استخر است که به‌منظور جمع‌آوری و پاک‌سازی مواد معلق سنگین و ته‌نشین شده کف استخر استفاده می‌شود. ذرات ریز یکی از مشکلات اساسی در استخر است که باعث کدر شدن آب استخر میشود. این ذرات در فرایند شفاف سازی آب استخر بعد از استفاده از منعقد کننده‌ها مانند زاج استخر و یا محلول شفاف کننده استخر ته نشین میشوند و با حرکت شناگران مجدد در آب پخش میشوند. بهترین راهی که می‌توان برای حذف مواد ریز و درشت درون آب استخر به‌کار برد، استفاده از جارو استخری است. انواع جاروی استخری شامل جارو استخری فیلتر دار، جارو برقی استخر، جارو استخر اتوماتیک، جاروی رباتیک و جاروی استخر دستی است.

علاوه‌بر این می‌توان جارو کف استخر را با استفاده از جاروی کف استخر جلبک‌های روی دیواره و کف را نیز پاکسازی کرد. (البته دیواره استخر باید قبل از انجام جارو استخر برس زده شود). شما با توجه به طراحی و ساختار استخر می‌توانید بهترین جاروی استخری را از فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو با بهترین قیمت جاروی استخر و قیمت جارو استخری اتوماتیک یا قیمت جارو استخری دستی تهیه نمایید.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت جارو استخری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کاربرد انواع جاروی استخری

باتوجه به اهمیت تمیزی و پاکسازی آب استخر، استفاده از جاروی استخر ارزان بسیار مهم و حائز اهمیت است. درصورتی که نسبت به پاکسازی استخر خود بوسیله بهترین جاروی استخری بی تفاوت باشید به سرعت تمام استخر شما از آلودگی و جلبک پوشیده می‌شود. به‌منظور زدودن ذرات کف استخر و دیواره‌های آن باید از جاروی کف استخر استفاده نمود.

جاروی استخر اتوماتیک و جارو رباتیک استخری دارای عملکردی راحت و کارآمد می‌باشد. اما در استخرهایی که آشغال‌های بزرگ در کف استخر ته نشین شده است، اگر از جارو جاروی رباتیک استفاده شود، ممکن است به جارو آسیب برسد.

بنابراین برای استخرهای بسیار کثیف استفاده از جاروی استخر دستی نسبت به جاروی رباتیک استخری ارجحیت دارد. عموما جارو کردن در سه حالت زیر انجام می‌گیرد:

 • پس از طوفان و بارندگی که سبب ورود آشغال‌های زیادی به استخر شده
 • برنامه نظافت و پاکسازی منظم هفتگی
 • بعد از استفاده از مواد شفاف کننده آب استخر و مواد منعقدکننده

دسته بندی انواع جاروی استخری

انواع جاروی استخری در سه دسته زیر وارد بازار شده اند:

جارو استخر دستی

جاروی استخر دستی

جارو نیمه اتوماتیک استخر

جاروی نیمه اتوماتیک و شارژی استخر

جارو استخر اتوماتیک

جارو استخر اتوماتیک

جاروی دستی استخر

در جاروی دستی، شلنگ جارو استخری از یک سو به سر جارو استخری و از سوی دیگر به جاروی دستی اتصال می‌یابد. با قرارگیری سرجارو استخری در آب و مکش شلنگ جارو استخری، مکش از طریق سرجارو انجام میشود و آلاینده های کف استخر را جمع آوری میکند. سپس اپراتور از طریق دسته جارو تلسکوپی اقدام به حرکت دادن جارو می‌کند.

لذا در استفاده از این مدل جاروی استخری برای حرکت نیاز به نیروی انسانی وجود دارد. اغلب در استخرهای روباز که در معرض باران، گرد و خاک و رشد جلبک‌های هستند از این نوع جارو استخر استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که شما میتوانید بدون داشتن پکیج گاری جارو یا پک کامل جارو استخری، با وصل کردن شلنگ به اسکیمر استخر و ایجاد تغییرات جزیی در شیرهای موتورخانه، از پمپ تصفیه استخر به عنوان جارو در استخرهای اسکیمری استفاده نمایید.

جارو استخر دستی

این نوع جاروها در سه مدل بدون فیلتر تصفیه، فیلتردار و متصل به سیستم تصفیه وجود دارد. در انواع جاروی استخر بدون فیلتر، آب استخر بوسیله جارو کشیده می‌شود اما به داخل استخر بازنمی‌گردد بلکه دور ریز می‌شود. در جارو استخری فیلتر دار دستی، آب به درون جارو کشیده می‌شود. پس از تصفیه شدن نیز مجددا به داخل استخر بازمی‌گردد. درحالت کلی در نحوه ساخت جارو استخری از قطعاتی مانند پمپ، شلنگ مکنده، فیوز برق،گاری چرخدار، سر جارو استخری و شلنگ جارو استخری خروجی استفاده می‌شود.

مدل سوم جاروی استخری که در استخر خانگی کاربرد دارند، شامل سرجارو استخری، شلنگ جارو استخری، دسته جارو استخری و پک اتصال اسکیمر می‌شوند.

مزایا و معایب استفاده از جاروی دستی

 • قیمت جارو استخری دستی نسبت به انواع جاروی استخر مقرون بصرفه و ارزان است.
 • این جاروی استخر ارزان برای از بین بردن جلبک‌ها و خارج کردن املاح ته‌نشین شده در استخرهای بسیار کثیف بسیار مناسب است.

از معایب این جارو استخر نیز می‌توان به زمان زیادی که باید برای جارو کردن صرف شود اشاره کرد.

طریقه هواگیری جاروی استخر دستی

برای راه اندازی جاروی دستی باید ابتدا آن‌ را هواگیری کرد. بدین منظور باید شلنگ تا خروجی پمپ از آب پر باشد که برای آن باید شلنگ را از انتها از آب پر کرد. پس از خارج شدن آب از خروجی پمپ جارو، باید همزمان پمپ را روشن نمود و کف را جارو کرد. در هنگام جارو زدن اگر شلنگ مکش از استخر خارج شود نیاز به هواگیری مجدد است. در صورت عدم هواگیری، پمپ جارو خشک کار میکند و خراب می‌شود.

جاروی استخر نیمه اتوماتیک

جاروی نیمه اتوماتیک را به پمپ تصفیه یا اسکیمر متصل نموده و در کف استخر قرار می‌دهند با استفاده از پمپ و نیرو کششی به‌صورت دینامیکی در تمام طول استخر حرکت می کند و به جمع کردن ذرات و آلودگی ها می پردازد. از جمله مزایای این جارو استخر می‌توان به عدم نیاز به نیروی انسانی، کارکردی آسان، هزینه پایین و سهولت در تعمیر و نظافت اشاره نمود.

جارو استخر نیمه اتوماتیک

جارو استخر اتوماتیک

جاروی استخر اتوماتیک دارای پمپ قوی و بدنه ای سبک و قابل حمل است که می‌تواند در کف و دیواره‌های استخر حرکت کرده و پاک‌سازی را انجام دهد. آب استخر از طریق فیلترهای کارتریج داخل جاروی اتوماتیک استخر تصفیه می‌شوند و به استخر برمی‌گردد. جارو استخر اتوماتیک به سه نوع جارو استخر اتوماتیک مکنده، جاروی استخر اتوماتیک تحت فشار و جاروی اتوماتیک استخر رباتیک تقسیم می‌شوند. قیمت جارو استخری اتوماتیک نسبت به جاروی دستی بیشتر است.

جاروی مکنده

این نوع جارو استخر اتوماتیک با استفاده از مکش، پاکسازی استخر را انجام می‌دهند. نیروی لازم برای مکش در این جاروها با اتصال به اسکیمر تامین می‌شود. این جاروی استخر اتوماتیک فاقد فیلتر بوده و متصل به سیستم تصفیه است. قیمت جارو استخری اتوماتیک از نوع مکنده مقرون بصرفه نسبت به قیمت جارو استخری اتوماتیک از دیگر انواع می‌باشد.

جارو تحت فشار

این نوع جارو استخر اتوماتیک مجهز به فیلتر و پمپ بوده و به سیستم فیلتر نیازی ندارد. جارو استخری فیلتر دار تحت فشار با دارا بودن چرخ امکان حرکت در سطوح مختلف را دارد. از مزایای این جارو استخری فیلتر دار می‌توان به دارا بودن پمپ مجزا و امکان جارو کردن میزان زیادی از آلاینده‌ها اشاره کرد.

جارو رباتیک استخری

جاروی رباتیک به سبب مستقل بودن از دیگر تجهیزات، بسیار پرطرفدار می‌باشد. جارو رباتیک استخر مجهز به فیلتر و پمپ در برخی مدل‌های پیشرفته دارای کنترل از راه دور است. این جاروی رباتیک استخر توسط یک اپراتور برای پاکسازی یه منطقه خاص برنامه ریزی شده‌اند. این جارو رباتیک استخری قادرند از دیواره‌های استخر بالا بروند و کل سطوح استخر را پاکسازی نمایند. از مزایای خرید جارو رباتیک استخر می‌توان به قدرت بالا، اندازه‌های مختلف و کم مصرف بودن آن‌ها اشاره کرد.

جاروی شارژی استخر

جارو استخر اتوماتیک به دو نوع جارو برقی استخر و جاروی شارژی استخر تقسیم می‌شود. جارو برقی استخر در مدل‌های دستی، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک وجود دارد. جاروی شارژی استخر یکی از انواع جارو رباتیک استخری و هوشمند است. در جاروی شارژی استخر جارو بعد از شارژ شدن شروع به نظافت استخر می‌کند و به صورت دوره‌ای به شارژ مجدد نیاز دارد.

نکات مهم در استفاده از جارو کف استخر

 • برای جارو کردن بهتر است از عمق کم شروع کرده و به قسمت‌های عمیق پیش روید.
 • هنگام خرید جارو استخر باید به فشار فیلترها دقت کنید.
 • قبل از استفاده از این تجهیزات باید سیستم تصفیه استخر را خاموش کنید تا ذرات معلق در آب ته نشین شوند. می‌توانید برای نتیجه‌گیری بهتر از سولفات آلومینیوم یا همان زاج نیز استفاده کنید.
 • در هنگام جارو کردن کدری رنگ آب بدین معناست که مواد ته‌نشین شده از کف جدا و در آب معلق شده‌اند. در این هنگام باید چند ساعت کار را متوقف کنید.

نکات مهم در خرید بهترین جاروی استخری و قیمت جاروی استخر

به علت تنوع انواع جاروی استخر ممکن است شما در زمان خرید جارو استخر دچار سردرگمی شوید. اما با درنظر گرفتن مواردی می‌توانید بهترین جاروی استخری را با قیمت جاروی استخر مناسب خریداری کنید:

 • اندازه و نوع استخر: اندازه استخر، سرپوشیده یا روباز بودن و عمومی و خصوصی بودن استخر و همچنین نردبان و پله استخر از موارد مهم در تهیه جارو استخری پک کامل است.
 • ساعت کارکرد جارو: درصورت توجه به ساعت کارکرد خودکار جارو پیش از خاموش شدن، می‌توانید بفهمید هرچه زمان کارکرد بیشتر باشد، استخر تمیزتری برای شما حاصل می‌نماید.
 • طول شلنگ جارو استخری: طول شلنگ جارو استخری در جارو استخر بسیار حائز اهمیت است؛ طول شلنگ باید با اندازه استخر شما تناسب داشته باشد.

حال که به نکات مهم در زمان خرید جارو رباتیک استخر، جاروی دستی، جارو برقی استخری، جاروی استخر اتوماتیک، جاروی کف استخر و .. اشاره کردیم، می‌خواهیم به عوامل مهم در قیمت جاروی استخر بپردازیم:

 • قدرت موتور
 • تجهیزات جارو
 • نوع جارو استخری فیلتر دار یا بدون فیلتر
 •  سیستم نظافتی جارو
 •  نحوه ساخت جارو استخری
 •  برند و کمپانی مربوطه

ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو ارائه دهنده بهترین جاروی استخری شامل جارو استخری فیلتر دار، جاروبرقی استخری، جارو رباتیک استخری، جارو استخر اتوماتیک،جاروی استخر دستی و ... می‌باشد. شما می‌توانید بهترین قیمت جارو استخری دستی، قیمت جارو استخری اتوماتیک و قیمت جاروی استخر ارزان را از ما بخواهید.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید کالا و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات