یکی از ملزومات و تجهیزات جانبی هر استخری، جاروی استخر است که به‌منظور جمع‌آوری و پاک‌سازی مواد معلق سنگین و ته‌نشین شده کف استخر استفاده می‌شود. ذرات ریز یکی از مشکلات اساسی در استخر است که باعث کدر شدن آب استخر میشود و در فرایند شفاف سازی آب استخر بعد از استفاده از منعقد کننده‌ها مانند زاج استخر و یا محلول شفاف کننده پولپلکس ته نشین میشوند و با حرکت شناگران مجدد در آب پخش میشوند، بهترین راهی که می‌توان برای حذف مواد ریز و درشت درون آب استخر به‌کار برد، استفاده از جارو استخری است.

علاوه‌بر این می‌توان با استفاده از جاروی کف استخر جلبک‌های روی دیواره و کف را نیز پاکسازی کرد. (البته دیواره استخر باید قبل از انجام جارو استخر برس زده شود)

انواع جاروی استخر شامل جاروی استخر دستی، جاروی رباتیک استخر، جارو برقی استخر، جاروی استخر اتوماتیک و ... می‌شود. شما با توجه به طراحی و ساختار استخر می‌توانید بهترین جاروی استخری را از فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو با بهترین قیمت جاروی استخر تهیه نمایید.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت جاروی استخری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

کاربرد انواع جاروی استخر

باتوجه به اهمیت تمیزی و پاکسازی آب استخر، استفاده از جاروی استخر ارزان بسیار مهم و حائز اهمیت است. درصورتی که نسبت به پاکسازی استخر خود بوسیله بهترین جاروی استخری بی تفاوت باشید به سرعت تمام استخر شما از آلودگی و جلبک پوشیده می‌شود. به‌منظور زدودن ذرات کف استخر و دیواره‌های آن باید از جاروی کف استخر استفاده نمود.

جاروی استخر اتوماتیک و رباتیک دارای عملکردی راحت و کارآمد می‌باشد. اما در استخرهایی که آشغال‌های بزرگ در کف استخر ته نشین شده است، اگر از جارو استخر رباتیک استفاده شود، ممکن است به جارو آسیب برسد.

بنابراین برای استخرهای بسیار کثیف استفاده از جارو استخری دستی نسبت به جاروی رباتیک استخری ارجحیت دارد. عموما جارو کردن در سه حالت زیر انجام می‌گیرد:

 • پس از طوفان و بارندگی که سبب ورود آشغال‌های زیادی به استخر شده
 • برنامه نظافت و پاکسازی منظم هفتگی
 • بعد از استفاده از مواد شفاف کننده آب استخر و مواد منعقدکننده
قیمت بهترین جاروی استخر

دسته بندی جاروی استخر

این جاروها در سه دسته وارد بازار شده اند:

 • جارو دستی استخر
 • جاروی نیمه اتوماتیک و شارژی استخر
 • جاروی اتوماتیک استخر

جاروی دستی استخر

در این نوع، شلنگ از یک سو به سرجارو استخری و از سوی دیگر به جارو دستی استخر اتصال می‌یابد. با قرارگیری سرجارو استخری در آب و مکش شلنگ، مکش از طریق سرجارو انجام میشود و آلاینده های کف استخر را جمع آوری میکند. سپس اپراتور از طریق دسته تلسکوپی اقدام به حرکت دادن جارو می‌کند لذا در استفاده از این مدل جارو برای حرکت نیاز به نیروی انسانی وجود دارد. اغلب در استخرهای روباز که در معرض باران، گرد و خاک و رشد جلبک‌های هستند از این نوع جارو استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که شما میتوانید بدون داشتن پکیج گاری جارو با وصل کردن شلنگ به اسکیمر استخر و ایجاد تغییرات جزیی در شیرهای موتورخانه، از پمپ تصفیه استخر به عنوان جارو در استخرهای اسکیمری استفاده نمایید.

این نوع جاروها در سه مدل بدون فیلتر تصفیه، فیلتردار و متصل به سیستم تصفیه وجود دارد. در مدل‌های بدون فیلتر آب استخر توسط جارو کشیده می‌شود ولی به داخل استخر برنمی‌گردد و دور ریز می‌شود. در جاروی دستی فیلتردار آب به داخل جارو کشیده می‌شود و بعد از تصفیه شدن به داخل استخر برمی‌گردد. درحالت کلی این جارو از قطعاتی مانند پمپ، فیوز برق، شلنگ مکنده، گاری چرخدار، سرجارو و شلنگ خروجی تشکیل شده‌اند. مدل سوم که در استخرهای خانگی کاربرد دارند، شامل سرجارو، شلنگ، دسته جارو و پک اتصال اسکیمر می‌شوند.

مزایا و معایب استفاده از جارو دستی

 • نسبت به سایر جاروها دارای قیمتی مقرون بصرفه و ارزان است.
 • برای از بین بردن جلبک‌ها و خارج کردن املاح ته‌نشین شده در استخرهای بسیار کثیف بسیار مناسب است.

از معایب آن نیز می‌توان به زمان زیادی که باید برای جارو کردن صرف شود اشاره کرد.

طریقه هواگیری جاروی دستی

برای راه اندازی این مدل جاروها باید ابتدا آن‌ها را هواگیری کرد. بدین منظور باید شلنگ تا خروجی پمپ از آب پر باشد که برای آن باید شلنگ را از انتها از آب پر کرد. پس از خارج شدن آب از خروجی پمپ جارو، باید همزمان پمپ را روشن نمود و کف را جارو کرد. در هنگام جارو زدن اگر شلنگ مکش از استخر خارج شود نیاز به هواگیری مجدد است. در صورت عدم هواگیری، پمپ جارو خشک کار میکند و خراب می‌شود.

جاروی استخر نیمه اتوماتیک

جاروی نیمه اتوماتیک را به پمپ تصفیه یا اسکیمر استخری متصل نموده و در کف استخر قرار می‌دهند با استفاده از پمپ و نیرو کششی به‌صورت دینامیکی در تمام طول استخر حرکت می کند و به جمع کردن ذرات و آلودگی ها می پردازد. از جمله مزایای این جارو می‌توان به عدم نیاز به نیروی انسانی، کارکردی آسان، هزینه پایین و سهولت در تعمیر و نظافت اشاره نمود.

جاروی استخر اتوماتیک

جاروی رباتیک استخری دارای پمپ قوی و بدنه ای سبک و قابل حمل است که می‌تواند در کف و دیواره‌های استخر حرکت کرده و پاک‌سازی را انجام دهد. آب استخر از طریق فیلترهای کارتریج داخل جارو تصفیه می‌شوند و به استخر برمی‌گردد. این جاروها به سه نوع مکنده، تحت فشار و رباتیک تقسیم می‌شوند.

جاروی مکنده

این جاروها با استفاده از مکش، پاکسازی استخر را انجام می‌دهند. نیروی لازم برای مکش در این جاروها با اتصال به اسکیمر استخر تامین می‌شود. این جارو فاقد فیلتر بوده و متصل به سیستم تصفیه است. این جارو دارای قیمتی مقرون بصرفه نسبت به قیمت جارو استخری اتوماتیک می‌باشد.

جارو تحت فشار

این جارو مجهز به فیلتر و پمپ بوده و به سیستم فیلتر نیازی ندارد. جارو تحت فشار با دارا بودن چرخ امکان حرکت در سطوح مختلف را دارد. از مزایای آن می‌توان به دارا بودن پمپ مجزا و امکان جارو کردن میزان زیادی از آلاینده‌ها اشاره کرد.

جاروی رباتیک

این جارو به سبب مستقل بودن از دیگر تجهیزات، بسیار پرطرفدار می‌باشد. جاروی رباتیک مجهز به فیلتر و پمپ در برخی مدل‌های پیشرفته دارای کنترل از راه دور است. این جاروها توسط یک اپراتور برای پاکسازی یه منطقه خاص برنامه ریزی شده‌اند. این جاروها قادرند از دیواره‌های استخر بالا بروند و کل سطوح استخر را پاکسازی نمایند. از مزایای این جاروها می‌توان به قدرت بالا، اندازه‌های مختلف و کم مصرف بودن آن‌ها اشاره کرد.

نکات مهم در استفاده از جارو

 • برای جارو کردن بهتر است از عمق کم شروع کرده و به قسمت‌های عمیق پیش روید.
 • هنگام خرید این تجهیزات باید به فشار فیلترها دقت کنید.
 •  قبل از استفاده از این تجهیزات باید سیستم تصفیه استخر را خاموش کنید تا ذرات معلق در آب ته نشین شوند. می‌توانید برای نتیجه‌گیری بهتر از سولفات آلومینیوم یا همان زاج نیز استفاده کنید.
 • در هنگام جارو کردن کدری رنگ آب بدین معناست که مواد ته‌نشین شده از کف جدا و در آب معلق شده‌اند. در این هنگام باید چند ساعت کار را متوقف کنید.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید کالا و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات