در حال نمایش 12 نتیجه

خرید نازل استخر یا واترکرتین

نازل استخری که با نام واتر کرتین و پرده آب استخر نیز در صنعت معرفی می شود، از نمونه پرکاربردترین نازل‌های سرریز است که کناره‌های استخر و حوض های بزرگ بکار برده می‌شود. این وسیله کاربردی آب استخر را به شکل زیبایی به گردش در می‌آورد. علاوه بر این در برخی از استخرها از خاصیت ماساژ دهی نازل استخری  استفاده می شود. طراحی نازل به گونه‌ای است که لبه‌های منظم آن مانع از بریدگی در آب می‌شود. در نتیجه با این لبه‌های منظم، آب استخر را به طور یکنواخت و با فشار از درون نازل استخری خارج می‌کند.  با توجه به استقبال شدید از این محصول انواع مدل‌های آن را در سبد کالایی‌مان در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو برای شما عزیزان موجود کرده‌ایم.

واتر کرتین یا پرده آب استخر چیست و چگونه کار می‌کند؟

پرده آب استخر یکی از تجهیزات استخرهای شنا است. آب استخر نیروی پمپ را به دهانه آبنما استخر هدایت می‌کند. نازل استخری به واسطه نازل‌های موجود در دهانه آب را به صورت پرده‌ای خارج می‌کند. در واقع واتر کرتین باعث زیبایی استخر شنا می‌شود. همچنین با وجود پرده آب استخر، صدای آرامش بخشی مثل صدای آبشار به گوش شما می‌رسد و تجربه‌ای لذت‌بخش از شنا در استخر را برای شما عزیزان ایجاد می‌کند. علاوه بر تمامی این موارد با وجود پرده آب استخری قدم زدن در محیط استخر را برای شما لذت بخش می‌کند.

آبنما پرده آب استخری به شکل نازل ایستاده خمیده‌ای است که بر لبه استخر یا حوض‌های آبنما نصب می‌شود. این نازل استخر، آب را به صورت یک ورقه نازک در می‌آورد و پرده‌ای شفاف از آب را به وجود می‌آورد. به همین دلیل استفاده از واتر کرتین جلوه‌ای مانند آبشار را ایجاد می‌کند. به این ترتیب آب به سمت پایین پرتاب می‌شود و صدای بسیار دلنشینی خواهد داشت. از پرده آب استخر می‌توانید در فضاهای داخل و یا بیرون ساختمان استفاده کنید. نازل آبنمای استخر جریان آب استخر را به حرکت درآورده و آب را از حالت سکون و یکنواختی خارج می‌کند. لازم به ذکر است در برخی استخرها برای ایجاد خاصیت ماساژدهی نیز از نازل کرتین استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است زیبایی این محصول به‌حدی است که طراحان برای استخرهای سایر فضاهای باغ، اداری، مجتمع‌های مسکونی و غیره از آنها استفاده می‌نمایند.

به‌منظور چند برابر کردن زیبایی این سازه می‌توان از نورپردازی‌های متنوعی استفاده کرد که جلوه‌ی بسیار زیبایی به‌خصوص در شب ایجاد می نماید.

پرده‌ آبی استخر اصولا در ابعاد 30 – 40 – 60 – 80 – 100 – 120 و 150 سانتیمتر تولید و به بازار عرضه و ارائه می‌شوند.

مهم‌ترین دلیل استفاده از واتر کرتین در استخر

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از نازل کرتین استخری، ایجاد جلوه زیبا به ظاهر استخر می‌باشد. حتما شما هم در استخرهای بزرگ و باغ‌های لاکچری کاربرد آبنماهای استیل را دیده‌اید که چگونه آب را به زیبایی از خود خارج می‌کنند و جلوه و ظاهر زیبایی به استخر می‌بخشند.

در کنار زیبایی که نازل به استخر می‌بخشد، دلیل دیگر استفاده از واتر کرتین تازه‌سازی آب استخر و انجام مرحله چرخش آب می‌باشد. آب از قسمت زیرین نازل و از طریق پمپ تصفیه استخر با قدرت‌های مختلف و برحسب مدل و تعداد نازل وارد واتر کرتین می‌شود.

همچنین در بسیاری از استخرهای مجهز دنیا از این ویژگی به منظور ماساژدهی استفاده می‌کنند. با انجام ریزش آب و شدت برخورد آن با سطح، فرآیند ماساژدهی بسیار مناسب و دلچسبی انجام می‌شود.

جنس بدنه نازل کرتین

جنس بدنه نازل کراتین استخری اغلب از استیل 304 می‌باشد. لازم به ذکر است بدنه این وسیله گاهی از استیل 316 نیز ساخته می‌شود. هنگام خرید باید به استیل ضد زنگ بدنه این وسیله توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مشخصات نازل استخری

نازل استخری دارای مزایا و مشخصات و ویژگی‌های زیر است:

  • نصب راحت و آسان
  • امکان فیکس آسان و سریع نازل استخری بر روی پایه نازل استخر
  • ایجاد یک پرده آب یکدست و بدون پارگی در  استخر
  • سرویس و نگهداری راحت
  • در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارد.
  • دارای سطح براق و یا مات
  • ضد اشعه UV

طریقه نصب نازل استخری (واتر کرتین)

نازل کرتین به دو روش در کناز استخر نصب می‌شود:

نصب بدون پایه بتنی

اولین روش، اتصال نازل کرتین استخری بدون پایه بتنی به کف دیواره استخر می‌باشد. اما این روش حرفه‌ای نبوده و دوام مناسبی ندارد. به علاوه ظاهر نامناسبی به نازل می‌دهد. در این روش نصب گاهی شاهد عدم استحکام نازل به زمین خواهید بود و بعد از مدتی نازل لق شده و از محل اتصال جدا می‌شود. استفاده از پایه بتنی استاندارد و تمام استیل در زمان نصب نازل کرتین استخری نه تنها موجب افزایش دوام و ماندگاری نازل و جلوگیری از لق شدن آن در محل نصب می‌شود، بلکه ظاهری زیبا و بسیار حرفه‌ای دارد.

نصب با پایه بتنی

روش دوم اتصال واتر کرتین با پایه بتنی می‌باشد که روشی کاملا استاندارد برای نصب است. در این روش قبل از نصب نهایی، پایه بتنی مخصوص نصب نازل در هنگام لوله‌کشی و کف‌سازی در محل مورد نظر نصب می‌شود. سپس در هنگام نصب نهایی و بهره‌برداری از استخر نازل واتر کرتین روی پایه بتنی به کمک پیچ استیل مخصوص نصب و کاملا ثابت می‌شود. استفاده از پایه بتنی استاندارد و تمام استیل در زمان نصب نازل کرتین استخری نه تنها موجب افزایش دوام و ماندگاری نازل و جلوگیری از لق شدن آن در محل نصب می‌شود، بلکه ظاهری زیبا و بسیار حرفه‌ای دارد.

در زمان نصب نازل استخری یا پرده آب استخر باید حتما از پمپ مناسبی استفاده کنید. پمپ باید آب را از مخزن استخر به سمت نازل هدایت و پمپاژ کند. در واقع پمپ انتخابی باید با تعداد نازل‌ها هماهنگی داشته باشد. اگر آب خروجی فشار زیادی داشته باشد، آب خروجی از واتر کرتین حالت پرتابی به خود می‌گیرد. بنابراین نمای زیبایی ندارد. همچنین اگر فشار آب خروجی کمتر از حد استاندارد باشد خروج آب از پرده آب استخر به‌صورت یکنواخت انجام نمی‌شود. در نتیجه آب خروجی دچار شکاف و بریدگی می‌شود.

پس پمپ تغذیه آبنما استخر از پمپ تصفیه استخر جداست. از یک پمپ برای پرده آب استخر و سیستم فیلتراسیون استفاده می‌شود. اگر تنها از یک پمپ استفاده شود بر عملکرد تجهیزات تصفیه و گرمایشی استخر تاثیر منفی دارد.

نکات مهم انتخاب نازل کرتین استخری

  • اولین نکته برای نصب و راه اندازی نازل آبنمای استخری انتخاب پمپ آب مناسب و هماهنگ با نازل می‌باشد. تا بتواند به سادگی آب را از مخزن استخر به سمت نازل پمپاژ کند و نمایش زیبایی از خروجی شیشه ای شکل آب بدون بریدگی و یا فشار بیش از حد ایجاد نماید.
  • به سایز و اندازه نازل هنگام خرید دقت داشته باشید. زیرا کوچکترین اشتباه منجر به خطرات جبران ناپذیری می‌گردد.

برای انتخاب هرچه بهتر می‌توانید از خدمات مشاوره ما در فروشگاه تجهیزات و استخر جکوزی آبیکو استفاده نمایید.