نمایش 1–15 از 17 نتیجه

شنا و هرگونه فعالیتی که در استخرها انجام می‌شود باعث ورود انواع میکروارگانیسم ها،پوست و مو،مواد آرایشی،ذرات گرد و غبار و … در آب می شود به همین دلیل استفاده از ضد عفونی کننده و گندزدایی آب استخر از اقدامات ضروری است که به طور مداوم باید در استخرها انجام شود.روش های زیادی برای ضدعفونی کردن آب استخرها موجود است که می توان با توجه به نیاز و بودجه در جهت انتخاب آن ها تصمیم گیری کرد.علاوه بر استفاده از کات کبود،زاج و … می توان از قطعاتی مانند کلرزن،UV و … استفاده کرد.

ضد عفونی کننده و گندزدایی آب استخر با استفاده از ازن زن  Ned Gas

یکی از مطمئن ترین روش ها برای گندزدایی آب استخر استفاده از اکسیژن فعال یا همان ازن است.ازن یک ضدعفونی کننده ی موثر،قوی و طبیعی است که به دلیل بی خطر بودن در اروپا و امریکا به وفور استفاده می شود.دستگاه هایی که از ازن برای گندزدایی استفاده می کنند راندمان بسیار بالایی دارند و با عملکرد خود قادر به حذف میکروارگانیسم ها و آلودگی ها مانند انگل،قارچ،لارو و .. هستند.

استفاده از دستگاه کلرزن برای ضدعفونی کردن آب استخر

همانطور که می دانید یکی از روش های مرسوم در گندزدایی و ضدعفونی کردن آب استخرها استفاده از کلر است.برای این که بتوان با دقت و حساسیت بیشتر میزان کلر استفاده شده در آب را کنترل کرد می توان از دستگاه کلرزن استفاده کرد.این دستگاه می تواند آب استخر را متعادل نگه دارد و از رشد و پراکنده شدن میکروب و باکتری جلوگیری کند.مدل های اتوماتیک دستگاه کلرزن سرعت و مقدار کلر اضافه شده را کنترل خواهند کرد.

ضد عفونی کننده و گندزدایی آب استخر با کلرزن نمکی استخر

زمانی که از روش‌های معمول برای کلرزنی استفاده می‌شود، کلر به دو شکل یعنی کلر آزاد که قدرت ضدعفونی کنندگی دارد و کلر ترکیبی که فاقد این خاصیت است در آب وجود دارد. کلر ترکیبی به این دلیل به این نام معروف است که با ترکیبات موجود در آب به ویژه آمونیاک ترکیب می‌شود و تشکیل ماده‌ای به نام کلرامین را می‌دهد. وجود این ماده در آب باعث ایجاد بوی زننده کلر و سوزش چشم و پوست می شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود از کلرزن‌های نمکی برای تولید کلر استفاده شود. این دستگاه با استفاده از روش الکترولیز نمک طعام (NaCl) را به اسید هیپوکلریک (HClO)  و هیپوکلریت سدیم (NaClO)  که عناصر اکسیده کننده و ضدعفونی کننده‌ی قوی هستند تبدیل می‌کند.

پس در چنین استخری همچنان کلر وجود دارد اما به جای تزریق مستقیم کلر از الکترولیز نمک برای اضافه کردن آن استفاده می‌شود.کلر وارد شده به آب در نهایت مجددا تبدیل به نمک شده و تولید ترکیباتی همچون کلرامین کاهش پیدا می‌کند.اگر در استخری که در آن از این دستگاه کاربردی استفاده می‌شود کاهش میزان کلر وجود داشته باشد علت آن می‌تواند کمبود نمک در آب، نیاز بیش از حد استخر به کلر، قرار داشتن استخر در معرض نور آفتاب و یا وجود مشکل در کلرزن باشد.

سیستم های ضد عفونی  UV

استرلیزه های UV سیستم هایی هستند که برای ضدعفونی کردن آب استخرها استفاده می شوند و در مقایسه با روش های سنتی با محیط زیست سازگار هستند.در این سیستم آب از محفظه ای عبور می کند و در معرض نور قرار می گیرد، که میکروارگانیسم ها را می کشد و کلرامین ها را با استفاده از انرژی نور تجزیه می کند.