کلرزن شناور استخر چیست و چه عملکردی دارد؟!

کلر زن شناور استخر یکی از تجهیزات ضدعفونی و گندزدایی استخر است. برای جلوگیری از رشد و تکثیر باکتری، ویروس، جلبک و … در استخرها این محیط به‌صورت مداوم ضدعفونی می‌شود. ضدعفونی و گندزدایی آب استخر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد در استخر و جکوزی‌ها کلر است که باید هنگام استفاده نظارت دقیقی بر میزان آن وجود داشته باشد. برای کنترل میزان کلر با حساسیت بیشتر از کلرزن شناور استخر استفاده می‌شود. این دستگاه کلر زن در استخرهایی که از سیستم تصفیه مناسبی برخوردار نیستند بیشترین کاربرد را دارد. این دستگاه از قرص کلر و محلول موجود استفاده می‌کند و به تدریج آن را در محیط پراکنده می‌کند.

نحوه‌ی عملکرد کلرزن شناور استخر

  • کلرزن شناور استخر دارای محفظه‌ای است که محل قرار گیری کلر می‌باشد و در قسمت پایین آن شیارهایی به‌منظور عبور آب تعبیه شده است.
  • روی شیارها تنظیم کننده وجود دارد که می‌توان میزان کلرزنی را از طریق آن کنترل کرد.
  • کلر استفاده شده در دستگاه از نوع قرصی است و استفاده از مدل پودری رایج نیست.

مزیت استفاده از دستگاه کلر زن

  • استفاده از کلر زن شناور استخر برای تمام افراد آسان است.
  • راهی موثر و به‌صرفه برای کنترل میزان کلر استخر است.
  • در تصفیه‌خانه فضای زیادی را اشغال نمی کند و برای استخرهای خانگی بسیار کاربردی است.

برای خرید بهترین و باکیفیت‌ترین نمونه‌های دستگاه کلر زن می‌توانید با ما در فروشگاه آبیکو در ارتباط باشید. ما در این فروشگاه به‌عنوان مرکز فروش تجهیزات استخر و جکوزی فعال هستیم. در نتیجه می‌توانید با خیالی آسوده از کیفیت بسیار بالای محصولات ارائه شده، خریدتان را از ما انجام دهید.