استرینر استخر و موگیر پمپ استخر

استرینر چیست؟

استرینر استخر که با نام موگیر پمپ استخر یا صافی استخر شناخته می‌شود از تجهیزات استخر بسیار مهم و کاربردی است. موگیر استخر در قسمت مکش پمپ تصفیه استخر نصب می‌شود تا ذرات جامد را گیر اندازد. استرینر پمپ استخر یا موگیر استخر از ورود آشغال و انواع مواد ریز و درشت که باعث خرابی پمپ می‌شود جلوگیری می‌کند. می‌توان گفت عملکرد استرینر (موگیر) تکمیل کننده‌ی کار اسکیمر استخر است. بدین صورت که موادی که توسط اسکیمر جمع‌آوری نشده‌اند به داخل استرینر پمپ استخر وارد می‌شود. برای اطمینان از عمکلرد صحیح موگیر پمپ استخر باید به طور مرتب و دوره‌ای تمیز شود.

در صورت تمیز نکردن استرینر پمپ استخر، تجمع تدریجی آشغال های داخل موگیر، جریان ورودی به پمپ را کاهش داده و سیستم تصفیه و ضد عفونی کننده استخر را تضعیف می کند.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت استرینر استخر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع استرینر (موگیر استخر)

استرینر استخر یا موگیرها دارای جنس بدنه متفاوتی هستند که متداول‌ترین انواع استرینر در ایران شامل موارد زیر هستند:

پمپ‌ تصفیه استخر نیز دو دسته هستند یک سری به‌صورت پیش فرض مجهز به استرینر هستند و یک سری نیز بدون استرینر استخر هستند و باید بعد از خرید مجهز به موگیر شوند.

سایزبندی موگیر استخر

موگیر پمپ استخر یا همان استرینر استخر در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. در انتخاب سایز مناسب استرینر پمپ لازم است تا سایز لوله را در نظر داشته باشید. چراکه بایستی موگیر استخر بتواند یک مسیر درست در داخل لوله‌ها ایجاد نماید.

به‌طور دقیق‌تر می‌توان سایز صافی استخر را وابسته به موارد زیر دانست:

نوع پمپ تصفیه استخر

دبی و ورودی

خروجی

از نمونه سایزهای مختلف موگیر موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

یک و یک دوم اینچ

استرینر 2 اینچ

دو و یک دوم اینچ

 3 اینچ

4 اینچ

5 تا 6 اینچ 

در تولید اندازه‌های کوچک از اتصالات دنده‌ای استفاده می‌شود که چدنی یا پلیمری می‌باشند که دارای درب شیشه‌ای نیز هستند. این درب شیشه‌ای کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی داخل صافی پمپ استخر را دیده و در صورت گرفتگی به راحتی شاهد آن باشید. درتولید نمونه‌های 4 تا 6 اینچی شاهد استفاده از اتصالات فلنجی که از نوعی فولاد ساخته می‌شوند هستیم. پیشنهاد می‌شود تا یک سبد صافی یدکی داشته باشید. در این صورت برای تخلیه سبد به راحتی می‌توانید سبد یدکی را جایگزین نمایید. در صورتی که پمپ مجهز به موگیر سرخود باشد دیگر نیازی به خرید آن به صورت مجزا نیست.

اجزای صافی استخر

استرینر یا موگیر استخر دارای سه بخش اصلی زیر است:

1-دریچه خروجی استرینر یا موگیر استخر تصفیه کننده آب استخر

این استرینر موظف است تا آب تصفیه شده را به جریان اصلی لوله کشی و فیلتر شنی رساند تا آب به‌صورت کامل تصفیه شود.

3-دریچه بازدید استرینر پمپ استخر

استرینرها دارای دریچه بازدید می‌باشند. دریچه‌های استرینر به نحوی طراحی شده است که در صورت تجمع آشغال‌ها بازهم جریان آب عبور داده شود. چراکه اگر اینگونه نباشد، پمپ قادر به پمپاژ آب نیست در نتیجه، آبرسانی و تصفیه آب مختل شده و کار را از شرایط روتین و عادی خارج می‌سازد.

البته این دریچه‌ها از جنس پلاستیک یا سایر جنس‌ها هستند که باید بسته به تعداد شناگر و میزان مصرف استخر هفته‌ای یکبار بررسی شوند.

3-دریچه ورودی استرینر پمپ

این دریچه کنترل‌گر مقدار دبی ورودی به استرینر است و بسته به اینکه در مسیرهای لوله کشی از چه قطر لوله‌ای استفاده می‌شود، قطر این دریچه در تناسب با آن قرار می‌گیرد.

خرید استرینر پمپ استخر

برای حفظ سلامت سایر قطعات استخر لازم است تا موگیر به‌درستی کار کند. در نتیجه کیفیت موگیر استخر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافه لازم است تا خرید صافی استخر را از بهترین برندهای ممکن انجام دهید. ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو به شما عزیزان خدمات مشاوره رایگان را ارائه می‌نماییم تا بتوانید بهترین تصمیم‌گیری ممکن جهت خرید استرینر استخر با بهترین قیمت استرینر پلاستیکی را انجام دهید.

تمیز کردن موگیر استخر چگونه است؟

برای تمیز کردن استرینر پمپ باید هفته‌ای یکبار اقدام کنید. زیرا به دام انداختن کثیفی‌ها برای تمیزی آب استخر بسیار مهم می‌باشد و در صورت تمیز نکردن آن اطمینانی به عملکرد صحیح آن نخواهید داشت. برای تمیزی انواع استرینر باید ابتدا پمپ استخر را خاموش کنید و سپس برای بستن اسکیمر و شیرهای تخلیه اقدام نمایید. سپس باید کاهش فشار روی پمپ را انجام دهید.

برای این کار باید شیر هوا را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا فشار سنج به صفر نزدیک شود. در آخر موگیر پمپ استخر را خارج نمایید. برای خروج این قطعه باید دو پیچ روی آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. جهت تمیز کردن موگیر تنها از شلنگ مخصوص استفاده کنید و هرگز برای جداسازی مواد آلوده آن را روی سطوح سخت نزنید.

چراکه احتمال پارگی آن در اثر برخورد با سطح سخت بسیار زیاد است. بعد از اطمینان کامل نسبت به تمیزی این ابزار مجددا موگیر استخر را سر جایش قرار داده و پیچ‌ها را محکم ببندید.

محل نصب استرینر استخر کجاست؟

برای این منظور باید در مسیر لوله کشی قبل از پمپ تصفیه آب استخر موگیر استخر را قرار دهید.

آیا امکان آسیب موگیر پمپ استخر وجود دارد؟

حتی اگر ضربه و فشار مقاومت بالایی داشته باشند، استرینر پمپ به راحتی آسیب نخواهد دید.

قیمت استرینر استخر چقدر است؟

قیمت استرینر استخر بستگی به جنس آن دارد. قیمت استرینر پلاستیکی، استیل و یا چدنی متفاوت می‌باشد. از دیگر نکات مهم در قیمت موگیر استخر می‌توان به برند سازنده و ابعاد آن اشاره نمود. برای اطلاع از قیمت استرینر استخر نهایی کافیست با ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است که تمامی قطعات جانبی استرینر استخر از جمله؛ درب، صافی و بدنه استرینر به‌صورت یدکی در مجموعه آبیکو قابل ارائه می‌باشد.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید استرینر استخر و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات