نمایش 1–15 از 20 نتیجه

پمپ تصفیه استخر و پمپ تصفیه جکوزی تجهیزات الزامی و مهم در سیستم گردش آب استخرها و جکوزی‌ها هستند. پمپ، آب را از کاسه استخر با استفاده اسکیمر و آبکش کشیده و در واقع با سیرکولاسیون آب و عبور آن از فیلترهای استخر از راکد ماندن و کدر شدن آن جلوگیری می‌کند و بعد از تمیز شدن آب مجدد آن را به درون استخر پمپاژ می‌کند. در نصب پمپ تصفیه باید توجه داشت که از قبل ورودی آن باید صافی یا موگیر ( استرینر استخر ) از جنس چدن یا پلاستیک فشرده (باکالیت) قرار داده شود تا آلودگی‌های فیزیکی همچون برگ، مو و … که در آب باقی مانده‌اند وارد آن نشده و باعث صدمه دیدن و از کار افتادن این قطعه نشوند.

انواع مختلف پمپ تصفیه استخر و جکوزی

پمپ های استخر دو دسته هستند:

  • پمپ های سانتریفیوژی یا همان گریز از مرکز و همراه با الکتروموتور کوپل مستقیم در انواع یک طبقه و دو طبقه
  • پمپ های خطی که بیشتر برای انجام گردش آب، جهت تصفیه آب جکوزی استفاده می‌شوند

اجزای پمپ استخر و جکوزی

این سری از تجهیزات استخر و جکوزی شامل سه بخش هستند با نام های :

  • موگیر
  • پیشران
  • موتور

موتور پمپ استخر با ولتاژ 110 یا 220 ولت کار می کند و دور گردش آن 3450 rpm است.این بخش برای خنک شدن و نگه داشتن دما در حد تعادل با محیط بیرون همواره در حال تبادل هوا است به همین دلیل در هنگام نصب پمپ باید توجه داشت هوا در اطراف موتور جریان داشته باشد و آب به داخل آن نفوذ نکند.

وجه تمایز پمپ استخر با سایر پمپ‌ها وجود موگیر است.در داخل موگیر سبدی تعبیه شده است که آب بعد از عبور از اسکیمر وارد سبد موگیر می‌شود و ذرات معق موجود در آب با اندازه ی 1 تا 2 میلی متر در آن گیر میافتند.به همین دلیل اهمیت دارد هر هفته سبد بررسی شده و تمیز شود در غیر این صورت به دلیل بسته بودن منافذ جریان آب به داخل پمپ محدود می‌شود.

پیشران به انتهای شافت موتور پمپ متصل است.با چرخش پیشرانه آب از موگیر از طریق لوله ها به سمت فیلتر استخر جریان پیدا می کند.

مولفه‌های مهم در خرید پمپ استخری

برای داشتن بهترین سیستم چرخش آب در استخر و جکوزی پمپی باید خریداری شود که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای انتخاب و خرید عملکرد روان و کم صدای سیستم است.نوع جنس بدنه و پوسته باید در برابر مواد ضدعفونی کننده مانند پودر کلر استخری و قرص کلر استخری مقاوم باشد تا دچار خوردگی نشود.

پروانه پمپ نیز باید در برابر خوردگی و پدیده کاویتاسیون مقاوم باشد.

در زمان خرید باید طول مسیر لوله کشی، افت فشار تجهیزاتی مانند موگیر، صافی، گرمکن، افت فشار فیلتر و افت فشار اتصالات در کنار حجم کاسه استخر تصفیه متناسب با نوع کاربری استخر، سرپوشیده یا سر باز درنظر گرفته شود.

قیمت پمپ تصفیه استخر و پمپ تصفیه جکوزی

در زمان احداث استخر از مهم‌ترین قدم‌ها انتخاب یک پمپ مناسب برای سیستم تصفیه و چرخش آب است. برخی به اشتباه تصور می‌کنند هرچه سایز این تجهیزات بیشتر باشد گردش آب نیز با کیفیت بهتری صورت می‌گیرد. اما این کار نه تنها سبب تحمیل هزینه بیشتر می‌شود بلکه باعث می‌شود به فیلتر فشار زیادی وارد شده و آسیب ببیند. پس باید پمپی انتخاب شود که بتواند در بازه‌های زمانی مناسب آب را سیرکوله کرده و بعد از تصفیه آن را به استخر برگرداند.

اطلاعات و قیمت به روز کلیه‌ی پمپ‌های استخری و جکوزی از معتبرترین و مطرح ترین برندهای داخلی و خارجی را از گروه آبیکو جویا شوید.