اسکیمر استخر

اسکیمر استخر

اسکیمر استخر قطعه‌ای است که به صورت یک صافی عمل کرده و ذرات معلق در آب را به دام انداخته و به بیرون از استخر هدایت می‌کند.محل نصب آن در قسمت فوقانی استخر و جکوزی می باشد.

با شنا و فعالیت در استخرها با گذشت زمان مواد و ذراتی در آب استخر انباشته می‌شوند که این عوامل باعث کدر شدن و بد‌بو شدن آب می‌شوند.از آن جایی که گذران وقت و شنا در چنین استخری خوشایند نیست از ابزار و روش‌های گوناگونی برای تمیز کردن و بهداشت استخرها استفاده می‌شود که از مهم ترین تجهیزات استخر می‌باشند.یکی از این روش‌ها که به‌صورت مکانیکی باعث حذف آلودگی می‌شود اسکیمر است.

نصب اسکیمر استخر

در صورتی که در زمان ساخت استخر از سیستم سرریز استفاده نشود نصب اسکیمر برای کامل کردن سیکل تصفیه استخر ضروری است.در هنگام تعبیه آن باید به مواردی مثل شیب استخر،حجم آب و سیکل گردش آب توجه کرد و با رعایت استانداردهای لازم اقدام به نصب نمود.مواد جمع آوری شده توسط اسکیمر باید از طریق مسیر لوله کشی به بیرون از استخر هدایت شوند.

مسیر لوله کشی در استخرها به دو شکل می‌تواند انجام شود.اول این که مواد جمع آوری شده از طریق لوله کشی وارد دور ریز فاضلاب شوند که باعث هدر رفتن انرژی می‌شود یا این‌که آب و مواد جمع‌آوری شده توسط اسکیمر به وسیله‌ی مسیر لوله کشی وارد چرخه‌ی ضد عفونی و گندزدایی آب استخر شوند و بعد از فیلتراسیون مجددا وارد چرخه‌ی آب بشوند.

نحوه‌ی عملکرد اسکیمر

با روشن شدن پمپ، سرریز شناور به حالت مایل درآمده و آب همراه با مواد معلق به سمت داخل مکش می‌شوند.با خاموش شدن پمپ، سرریز شناور به حالت قائم در می‌آید و از بازگشت مواد به داخل آب جلوگیری می‌کند.اندازه‌ی دریچه‌ی اسکیمر بستگی به موقعیت استخر دارد.اگر استخر از نوع روباز باشد به دلیل وجود مواد معلق درشت مانند برگ و … باید اندازه دریچه هم بزرگتر باشد.

جنس و ساختار اسکیمر استخری

این سری از تجهیزات استخر امروزه معمولا از جنس پلیمر فشرده هستند که باعث شده در برابر انبساط و انقباض که به دلیل تغییرات دمایی پیش می‌آید مقاوم باشند.در بعضی از آن‌ها یک شیر کنترل سطح آب تعبیه شده و بعضی از آن‌ها دارای دو ورودی و خروجی هستند که یکی برای رفت آب به مدار تصفیه و دیگری برای پر کردن سطح آب می‌باشد.

برای اطلاع از قیمت و خرید اسکیمر برای ساخت استخر می‌توانید با مشاورین گروه آبیکو در تماس باشید.

محصولات اسکیمر استخر

گارانتی بی قید و شرط
گارانتی بی قید و شرط
تضمین قیمت و امنیت پرداخت
تضمین قیمت و امنیت پرداخت
مشاوره تخصصی انتخاب محصول
مشاوره تخصصی انتخاب محصول
ارسال سریع به سراسر کشور
ارسال سریع به سراسر کشور
تضمین اصالت کالا
تضمین اصالت کالا
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
You've just added this product to the cart:

ارتباط با آبیکو
۰۹۹۱۶۶۶۶۳۷۰
۰۹۹۱۶۶۶۶۵۷۰