نمایش دادن همه 3 نتیجه

نردبان استخر و پله استخر از ملزومات و تجهیزات ضروری برای هر استخری می‌باشد که در جهت سهولت بیرون آمدن از حوضچه استخر استفاده می‌شوند.در ساخت نردبان و پله استخر استیل، پلاستیک و … کاربرد دارد.نردبان استخر و پله استخر باید در برابر فرسایش و مواد شیمیایی استفاده شده در استخرها مانند قرص کلر، پودر کلر، اسید استخری مقاوم باشد.در استخرهایی که بیشتر از 10 متر طول دارند بهتر است از دو نردبان استخری یکی در قسمت عمیق و یکی در قسمت کم‌عمق استفاده بشود.

انواع نردبان استخر و پله استخر

انواع نردبان را از لحاظ مدل می‌توان در دسته‌های :
• کلاپ
• استاندارد یا ساده
قرار داد.

نردبان و دستگیره استخر

پله استخری مدل کلاب

نردبان‌های کلاب برای استخرهایی مناسب هستند که فضای کافی برای نصب پایه ندارند و فاصله محل نصب در دیواره بیرونی تا خود نردبان کمتر از حالت استاندارد است. در این نردبان‌ها قسمت بالایی به شکل علامت سوال می‌باشد.

پله استخر مدل استاندارد

پله استخری مدل استاندارد برای مواردی مناسب است که فاصله استخر تا محل نصب پایه زیاد می‌باشد. پایه بتن نردبان در دیواره بیرونی استخر نصب شده و نیز لاستیک نصب شده در انتهای نردبان سبب می‌شود تا در زمان نصب نیازی به پیچ برای اتصال به دیوار و ایجاد سوراخ نباشد.

نکات مهم در انتخاب نوع پله یا نردبان

در انتخاب نوع نردبان استخر از نظر شکل ظاهری باید به هم‌سطح بودن استخر با کف، بالا بودن استخر از سطح زمین و نوع کاربری استخر توجه کرد.چراکه؛

  • اگر پله استخر کوتاه باشد، شناگر مجبور است برای قرار دادن پا بر روی پله‌ی اول، پا را داخل شکم‌ جمع کند و شکم درد ایجاد شده، لذت شنا را از بین میبرد.
  • اگر نشیمن‌گاه یا راهرو اطراف استخر عرض کمتری داشته باشد، بهتر است از مدل کلاب استفاده شود که جذابیت بصری بیشتری دارد(مدل کلاب همان طرح علامت سوال در قسمتی از نردبان است که از آب بیرون است)

رایج‌ترین نوع پلکان استخر مدل استاندارد می‌باشد که در اکثر استخرها نصب می‌شود.

هم‌چنین در ساخت نردبان و پله اصولا از استیل 304 یا 316 با پله‌هایی از جنس ABS، تمام استیل و یا ترکیبی از استیل و پلاستیک ضد سرخوردگی استفاده می‌شود.

مهمترین نکته ضخامت لوله نردبان است که اگر ضعیف باشد، نردبان سریع از حالت واقعی خود خارج‌ میشود، نردبان های استاندارد 1.1 میلی متر به بالا ضخامت دارند اما متاسفانه در بازار ایران با هدف کاهش قیمت از استیل 0.8 میلی متر استفاده می‌شود.