نمایش دادن همه 2 نتیجه

واتر استاپ نواری که به آن نوار آب بند و واتر استاپ بتن هم گفته می‌شود نوار لاستیکی است که با هدف آب بندی و جلوگیری از نشت آب در منابع آب،برج های آب،کانال ها،استخر،سد،تصفیه خانه و … استفاده می شود.این محصول در عرض و اشکال مختلف تولید می شود و استفاده از آن یکی از راه های ساده برای آب بندی استخر است. در حالت کلی لاستیک واتر استاپ‌ها به دو شکل تخت و حفره‌ دار تولید و عرضه می‌شود که از انواع تخت در درزهای اجرایی و از انواع حفره دار در درزهای انبساطی استفاده می‌کنند. یکی از کاربردهای این محصول در استخرها و مخازن اب و فاضلاب است که واتر استاپ استخر مانع از رخنه و نفوذ آب به درون درزهای اجرایی و انبساطی می‌شود.

روش نصب واتر استاپ نواری

این قطعه به عنوان یکی از تجهیزات جانبی در سازه‌های مختلف دارای نقش مهمی می‌باشد، به همین دلیل نصب اصولی و استاندارد آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام نصب نکته‌ای که حائز اهمیت است قرارگیری آنها در محل دقیق خودشان است. در هنگام نصب واتر استاپ حفره دار، حفره باید به طور کامل در داخل درز قرار بگیرد در غیر این صورت نصب آن کاملا بی فایده خواهد بود و آب بندی مطمئنی ایجاد نمی‌شود. در مورد انواع تخت نیز در هنگام نصب باید نصف عرض آن در مرحله اول بتن ریزی گنجانده شود.

نکته‌ی دیگر در نصب نوار آب بند مهار کردن آن می‌باشد که موجب عدم حرکت آن در زمان بتن ریزی می‌شود. برای عملی کردن این امر می‌توان از گیره‌های نگهدارنده‌ی واتراستاپ استفاده کنند. به منظور نصب بهتر واتر استاپ‌ها ویبره کردن بتن توصیه می‌شود که باعث پوشش کامل نوار آب بند در بتن می‌شود.

بهتر است از بتنی که دانه‌های ریزتر دارد برای این امر استفاده شود. به دلیل اینکه بالچه‌ها و برجستگی‌ها در صورتی که بتن فاقد فضای خالی در اطراف لاستیک واتر استاپ باشد بهتر عمل می‌کنند.

مزایای واتر استاپ نواری

 • توان کششی و مقاومت فیزیکی و شیمیایی
 • قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری برای تحمل حرکت سازه ای
 • ابعاد و اندازه های مختلف
 • مناسب برای آب بندی در فشارهای بالا
 • جوشکاری آسان در محل
 • کارایی برابر با طول عمر بتن
 • مقاوم در برابر واکنش‌های قلیایی
 • نصب آسان

ویژگی‌های واتر استاپ استخر استاندارد

 1. یک نوار آب بند استاندارد باید فاقد حباب باشد.
 2. نباید هیچ گونه ترک،انقباض و بریدگی داشته باشد.
 3. فاقد سطح زبر باشد.
 4. باید دارای رنگ یکنواخت، ضخامت یکدست و استاندارد باشد.

لیست قیمت انواع واتر استاپ بتن

همانطور که متوجه شدید این محصول جزو قطعات و لوازم کمکی در سازه‌های بتنی است که دارای نقش مهمی نیز در این سازه‌ها می باشد. برای مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی،دریافت مشخصات فنی و اخذ لیست قیمت انواع واتر استاپ می توانید با فروشگاه آبیکو به عنوان نمایندگی فروش نوار واتر استاپ تماس حاصل بفرمایید.