مرکز پخش پودر کلر آبیکو عرضه کننده پودر کلر استخری ایرانی و هندی آکوافیت و آکوالایت از مواد ضدعفونی کننده و گندزدایی استخر می‌باشد. استخرهای خصوصی و عمومی از محیط‌هایی هستند که در آن‌ها امکان رشد جلبک و ویروس به دلیل وجود رطوبت وجود دارد به‌ همین دلیل باید طبق اصول و قواعد خاص اقدام به ضدعفونی کردن محیط استخرها نمود. در‌صورتی که در انجام این امر کوتاهی شود شاهد ایجاد رسوب و تجمع جانوران ریز و درشت در استخر و هم‌چنین بوی نامطبوع در استخر خواهیم بود. یکی از اصول پاکسازی در استخر کلرزنی است که به‌وسیله‌ی پودر کلر استخری انجام می‌شود.

بهترین مقدار مصرفی پودر کلر استخری

بهترین مقدار کلر برای از بین بردن باکتری‌ها مقدار 4PPM می باشد. پس از 24 ساعت تزریق کلر به آب باید مقدار کلر آب را اندازه بگیریم. هنگام استفاده شناگران از آب مقدار کلر موجود در آب نباید از 2PPM بیشتر باشد در غیر این صورت موجب حساسیت‌های شدید پوستی می‌شود.

تابش مستقیم نور آفتاب سبب از بین رفتن ذرات کلر می‌شود به‌همین دلیل در استخرهای روباز می‌بایست از دستگاه‌های کلر زن بزرگتر استفاده کرد.

قرص کلر یا پودر کلر کدام را انتخاب کنیم؟

برای کارفرمایان هزینه‌ای که قرار است برای عملیات ضدعفونی کردن بپردازند اهمیت دارد. کلر هم جزو موادی است که به‌صورت مکرر در استخرها استفاده می‌شود. در چنین مواقعی بهتر است بدانید هزینه‌ای که برای پودر کلر  پرداخت می‌شود به‌دلیل خرید یکجا نسبت به قرص کلر کمتر خواهد بود.

نحوه استفاده از پودر کلر

ابتدا کلر را در آب حل کرده و صبر می‌کنیم تا لرد آن ته‌نشین شود. این کار باعث شفافیت آب پس از اضافه کردن کلر می‌شود و از دوغی شدن آب جلوگیری می‌کند. هنکامی که کلر به رنگ زرد شفاف درآمد می‌توان به آن آب اضافه کرد.