نمایش 1–15 از 258 نتیجه

انتخاب و خرید وسایل مرتبط با استخر و جکوزی هایی که مناسب و با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه برای دستیابی به استخر و جکوزی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی با دمای مطلوب نیازمند تجهیزات استاندارد و با کیفیت می‌باشیم. فروشگاه آبیکو نمایندگی فروش انواع تجهیزات استخر و جکوزی خانگی و ورزشی و تامین کننده لوازم و وسایل مورد نیاز انواع پروژه‌های آبی در تهران و شهرستان‌ها می‌باشد.

از نمونه این تجهیزات و وسایل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1.تجهیزات تصفیه

وسایل تصفیه به‌عنوان قلب یک استخر خانگی و تفریحی به شمار می‌رود و شامل پمپ تصفیه و فیلترهای شنی می‌باشد.

پمپ استخر

پمپ یکی از اساسی‌ترین تجهیزات برای یک استخر به شمار می‌رود. آب استخر باید دائما تصفیه، ضدعفونی و گرم شده و بعد عبور از این چرخه به استخر بازگردد. آب توسط پمپ‌های تصفیه استخر عمل مکش و دهش را انجام می‌نماید به این معنا که پمپ‌ها از یک سمت آب استخر را مکش کرده و از سوی دیگر با سرعت و فشار زیاد عمل دهش را انجام می‌نمایند. بهترین متریال برای پمپ استخر ،مواد پلاستیکی پلی ایلن نظیر upvc می‌باشد. زیرا این مواد نسبت به مواد شیمیایی، کلر، اسید و … دارای مقاومت بالایی هستند و هیچگونه خوردگی ندارند.

فیلتر شنی استخر

از دیگر تجیزات استخر که دسته لوازم تصفیه به شمار می‌روند، فیلتر شنی استخر می‌باشند. وظیفه فیلتر شنی استخر، تصفیه فیزیکی آب می‌باشد. این فیلتر هرنوع آلودگی فیزیکی در آب را توسط سیلیس یا شن موجود در مخزن فیلتر از آب جدا کرده و آب خروجی از آن فاقد هرگونه آلودگی خواهد بود.

2.تجهیزات ضد عفونی کننده استخر

منظور از تجهیزات  ضدعفونی و گندزدایی استخر استفاده از کلر می‌باشد که به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می‌گیرد.

روش دستی

در این روش با استفاده از یک کلرزن خطی که حاوی ولوم می‌باشد، می‌توان به سادگی کلر زن را تنظیم نمود. این روش کلر زنی بطور صحیح و با خطای کمی میزان کلر آب استخر را تنظیم می‌نماید.

روش اتوماتیک

جهت ضد عفونی آب به روش اتوماتیک بصورت مداوم آب استخر را بررسی می‌نماید و با تشخیص میزان کلر مورد نیاز آب، میزان مورد نیاز را به آب می‌افزاید. برای کلر زنی موثر لازم است مقدار PH آب در حد استاندارد یعنی بین 7 تا 7.2 باشد. در صورت تنظیم نبودن مقدار PH آب از واحد تزریق اسید استفاده می‌شود.

سایر تجهیزات که جهت ضدعفونی و تمیزکاری استخر مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل، پمپ تزریق اتاترون، دوزینگ پمپ ها، قرص کلر، تست کیت، افزایش دهنده PH آب استخر، کاهش دهنده PH آب استخر، جارو دستی و جارو نیمه اتوماتیک و. جارو رباتیک می‎‌باشد.

3.تجهیزات گرمایشی

در آخرین بخش معرفی وسایل گرمایشی استخر می‌رسیم. برای آنکه بدن انسان در آب استخر احساس مطلوبی داشته باشد باید دمای آب استخر 28 درجه سانتیگراد می‌باشد. لازم به ذکر است این دما در استخر کودکان، آب درمانی، حوضچه آب سرد و … متفاوت می‌باشد.

روش‌های گرمایش آب استخر

  • با استفاده از گرمکن‌های برقی
  • با استفاده پکیج‌های گازی مخصوص گرمایش استخر
  • با استفاده از مبدل‌های حرارتی

در ایران به دلیل وجود منابع گازی عموما از مبدل‌های حرارتی نظیر هیتر استفاده می‌کنند. این مبدل‌هخا فاقد نیروی مکانیکی و الکتریکی بوده تنها شامل یک قطعه فلزی از جنس استیل می‌باشند.

پکیج‌های تصفیه آب استخر، رطوبت‌گیر استخر، چراغ و روشنایی استخر، نردبان و دستگیره استخر، آبنما و فواره استخر و … از دیگر تجهیزات هستند.

وسایل مورد نیاز جکوزی

انتخاب و خرید لوازم مورد استفاده و نیازدر جکوزی نیز همانند وسایل استخر نیازمند توجه می‎‌باشد. این تجهیزات نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و بسته به نوع کاربری خانگی یا عمومی و ابعاد آن نیازمند وسایل گوناگونی می‎‌باشند. در این بخش به معرفی انواع وسایل مورد نیاز جکوزی می‌پردازیم.

رینگ فلزی جکوزی

رینگ جکوزی، اسکلت و پایه جکوزی بوده و ازمهم‌ترین تجهیزات جکوزی به شمار می‌رود. قطر این رینگ با توجه به ابعاد فضا و تعداد نفراتی که از آن استفاده می‌کنند بستگی دارد و  شامل دو رینگ  بالا و پایین می‌باشد.

فیلتر تصفیه جکوزی

فیلترها در دسته تجهیزات تمیز کننده جکوزی می‎‌باشند و وظیفه گرفتن آلودگی‌ها و کثیفی‌های آب را برعهده دارند و نتیجه آن شفاف‌سازی آب می‌باشد. انواع فیلترهای جکوزی عبارتند از :

  • فیلتر دیاتومه
  • فیلتر کارتریجی
  • فیلتر شنی

اینکه چه نوع فیلتری استفاده شود به هدف کاربری جکوزی بستگی دارد. اما از آنجایی که فیلترهای دیاتومه قابلیت جذب ذرات با قطر کمتر را دارند نسبت به فیلتر کارتریجی، کاربرد بیشتری دارند.

هیتر جکوزی

از اصلی‌ترین تجهیزات، هیترها می‌باشند و وظیفه گرم کردن آب جکوزی را برعهده دارند. به عبارتی هرجا صحبت از تجیزات گرمایشی جکوزی باشد منظور هیتر است. هیترها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند اما نوع برقی آنها به دلیل ابعاد کوچک و کاربری ساده، بیشتر کاربرد دارد. لازم به ذکر است هیترها باید مطابق با ابعاد جکوزی انتخاب گردند تا بازدهی مناسبی داشته باشند.

اسکیمر جکوزی

اسکیمر وظیفه جمع‌آوری ذرات روی سطح آب و انتقال آب روی سطح به بخش تصفیه را برعهده دارد و از تجهیزات جکوزی حیاتی به شمار می‌رود، بویژه در جکوزی‌های عمومی نصب اسکیمر ضروری می‌باشد.

جت جکوزی

جت‌ها تجهیزات کوچکی می‌باشند که برای بیرون کردن مخلوط هوا و آب با فشار بسیار بالا کاربرد دارند و حاوی پایه و سرجت هستند، همچنین در نوع ثابت و متغیر تولید می‌گردند.

کفشور

کفشور از تجهیزات مناسب برای گردش آب می‌باشد و همانند کفشور استخر در پایین‌ترین بخش قرار می‌گیرد. ابعاد کفشور باید به گونه‌ای باشد که بوسیله پای شناگران مسدود نشده و آب را متناسب با ابعاد خارج نماید.

از دیگر تجهیزات مورد نیاز می توان به لامپ روشنایی جکوزی اشاره کرد که برای روشنایی و زینت دادن به فضای جکوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.