هیچ محصولی یافت نشد.

رنگ استخر علاوه بر اینکه به عنوان پوشش دکوراتیو استخرها استفاده می‌شود یکی از ارزانترین و اقتصادی‌ترین روش‌ها برای آب بندی استخر است. در هنگام انتخاب و خریداری باید به جزئیات فنی سیمانکاری، ساخت استخر و تناسب آن با زیرکار استخر توجه کرد. به عنوان مثال اگر استخر با سیمان سفید نرمه کاری شده است استفاده از رنگ‌های اپوکسی صحیح نیست و برای استخرهای بتنی استفاده از انواع آکریلیکی توصیه نمی‌شود.

همانطور که گفته شد باید جزئیات فنی همچون سیکل‌های برودتی و حرارتی، شرایط یخبندان، فشار هیدرواستاتیک، نشت سازه، عمر سازه، شرایط فیزیکی و شیمیایی آن و دیگر فاکتورهای مهم باید برای انتخاب نوع دقیق رنگ استخری در نظر گرفته شود. روند رنگ آمیزی استخرها سریع و آسان است و در صورتی که این کار به صورت اصولی و با دقت انجام شود آب بندی مطمئنی حاصل می‌شود.

نکات مهم در استفاده از رنگ استخر

اگر سازه قبلا رنگ آمیزی شده است در زمان استفاده‌ی مجدد از رنگ باید به پایه شیمیایی رنگ قبلی توجه کرد و بهتر است علت استهلاک رنگ قبلی نیز مشخص شود. قبل از شروع به رنگ آمیزی باید رنگ های قبلی و نواحی سست جدا شده و اگر بخش‌هایی از استخر آسیب دیده است با چسب آب بندی ترمیم شوند.

در صورت راکد بودن آب استخر احتمال وجود رسوب و جلبک وجود دارد به همین دلیل باید قبل از هر اقدامی با استفاده از اسید و مواد شیمیایی مخصوص اقدام به پاکسازی کامل استخر نمود. بعد از خشک شدن استخر می‌‌توان شروع به رنگ آمیزی با استفاده از پمپ كمپرسور، غلطک و قلم مو کرد. البته استفاده از قلم مو بهترین ابزار برای رنگ کردن استخر است و نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت.

رنگ‌های استخری با توجه به کاربرد و نحوه‌ی مصرف در دسته بندی‌های مختلفی مانند پلیمری، اکرلیکی، پایه حلال، اپوکسی، پایه آب، پایه پلی اورتان و ضد جلبک وجود دارند. رنگ های اپوکسی برای استفاده در استخرهایی با عمق کم مناسب نیستند و رنگ‌هایی که بر پایه‌ی آب هستند برای استخرهایی با عمق بالا استفاده نمی‌شوند. رنگ‌هایی که بر پایه ی حلال هستند جزو پرکاربردترین رنگ های استخری می‌باشند.

قیمت رنگ استخری ارتباط مستقیم با میزان رزین استفاده شده در آن و نوع پیگمنت مصرفی دارد به همین دلیل کیفیت رنگ در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود.