بخارساز سونا بخار

بخارساز سونا بخار

بخارساز سونا (Sauna Steamer) از اصلی ترین وسایل سونا بخار دستگاهی است مستقل که در سونای معمولی و خشک کار گذاشته می‌شود و با ایجاد دمایی متعادل و مرطوب سونای معمولی و خشک را به سونای بخار تبدیل می‌کند. بخار آب حاصل از تجهیزات سونا بخار با ملایمت در هوا منتشر می‌شود و موجب رطوبت هوا می‌گردد. بخار حاصل در سونا بخار تاثیر زیادی بر زیبایی و سلامت دارد، زیرا بخار آب مجرای تنفس را باز می‌کند، پوست را زیبا و شاداب کرده و برای بدن و پوست افراد آرامش به ارمغان می‌آورد.

تاریخچه استفاده از سونای بخار به روم باستان مربوط است اما امروزه در تمامی کشورها کاربرد زیادی دارد و مورد استقبال عموم مردم است. سوناهای بخار امروزی دارای دیواره‌هایی از سنگ، سرامیک، کاشی و سایر مواد ضد آب می‌باشند که درون دیواره‌ها دریچه‌هایی برای ورود بخار تعبیه شده است. مهم‌ترین مشخصه‌ی این اتاق مقاومت بالای آن در برابر نفوذ رطوبت و بخار است و به گونه‌ای طراحی شده که قطرات آب بر روی بدن افراد هنگام استفاده چکه نکند. ظرفیت بخارسازهای سونا بخار بستگی به حجم اتاق و نوع کاربری آن یعنی خصوصی یا عمومی بودن آنها دارد.

انواع بخارساز سونا از نمونه تجهیزات سونا بخار

بخار ساز سونا براساس منبع انرژی در دو نوع برقی و گازی موجود می‌باشند.

بخارساز برقی

بخارساز برقی سونا بخار با استفاده از انرژی الکتریکی موجب داغ شدن المنت حرارتی شده و با تولید گرما آب ورودی به دستگاه را به بخار تبدیل می‌کنند. بخار ساز برقی و تجهیزات سونا بخار متصل به آن در بیرون فضای اتاق سونا یا حمام قرار می‌گیرند و به خط ورودی آب و برق متصل می‌شون، سپس بخار ایجاد شده از طریق یک لوله متوسط که عموما زیر سکوهای نشیمن تعبیه شده است به فضای سونا هدایت می‌شود.

بخارساز گازی

بخار ساز گازی سونا متشکل از یک کوره و مشعل می‌باشد و با استفاده از سوخت‌های فسیلی نظیر گاز و گازوئیل گرما تولید کرده و آب را به بخار تبدیل می‌کنند. بخارساز گازی و وسایل سونا بخار هم همانند بخارساز برقی در بیرون فضای سونا اما در فاصله تقریبا بیشتری در موتورخانه نصب می‌شوند.

ویژگی‌های بخارساز با کیفیت

قابلیت اطمینان بالا از نظر طول عمر و عملکرد
قابلیت نصب آسان
به حداقل رسیدن زمان نگهداری و تعمیرات
مجهز به مزن آب از جنس استیل و آلیاژ ضد زنگ باشد.
مجهز به شیر تخلیه دستی

فاکتورهای انتخاب بخارساز سونا بخار و تجهیزات سونا بخار

توجه به نوع کاربری سونا
محاسبه ی حجم و متراژ اتاق
توجه به توان و قدرت هیتر
توجه به برق مورد نیاز دستگاه در صورت استفاده از بخارساز برقی
مجهز به نازل‌های تزریق بخار تمام استیل

مقایسه بخارساز برقی و گازی از نمونه وسایل سونا بخار

وسایل سونا بخار را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مقایسه کرد:

از لحاط فضای اشغال شده، هیترهای برقی فضای کمتری نیاز دارند ولی برای نصب انواع گاز سوز نمی‌توان آنها را کامل در داخل اتاق نصب کرد و باید مشعل در خارج از سونا قرار بگیرد. همچنین گازسوزها نیاز به دودکش استاندارد دارند اما انواع برقی بدون نیاز به دودکش کار می‌کنند.

تعمیرات و نگهداری بخارسازهای برقی ساده‌تر بوده ولی مشعل کوره نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارد. فقط در زمان استفاده از انواع برقی باید توجه داشت که نباید به مقدار زیاد آب را بروی المنتها بریزید.

هیتر برقی سونا خشک نصب راحتی دارند و تنها نیاز به کابل کشی مناسب دارند.

فروشگاه آبیکو انواع بخارساز سونا و وسایل و تجهیزات سونا بخار در برندهای معتبر جهانی را عرضه می‌نماید. شما عزیزان با مراجعه به وب سایت می‌توانید مشخصات بخارساز و وسایل سونا بخار مربوطه و سایر تجهیزات استخر را مشاهده کرده و در صورت تمایل به صورت آنلاین خریداری نمایید.

محصولات بخارساز سونا بخار

گارانتی بی قید و شرط
گارانتی بی قید و شرط
تضمین قیمت و امنیت پرداخت
تضمین قیمت و امنیت پرداخت
مشاوره تخصصی انتخاب محصول
مشاوره تخصصی انتخاب محصول
ارسال سریع به سراسر کشور
ارسال سریع به سراسر کشور
تضمین اصالت کالا
تضمین اصالت کالا
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
You've just added this product to the cart:

ارتباط با آبیکو
۰۹۹۱۶۶۶۶۳۷۰
۰۹۹۱۶۶۶۶۵۷۰

برقراری تماس تلفنی

تماس مشاوران آبیکو
1
تماس از طریق واتس اپ
تماس با مشاوران آبیکو