نمایش دادن همه 2 نتیجه

بخارساز سونا (Sauna Steamer) یا مولد بخار از اصلی‌ترین تجهیزات سونا بخار می‌باشد. این دستگاه وظیفه گرم کردن آب و تبدیل آن به بخار را برعهده دارد. به این ترتیب بخاری که حاصل گرم شدن آب است توسط این دستگاه با فشار 1.2 اتمسفر و با برد 10 سانتی‌متر از طریق دریچه‌های نصب شده در سونا پخش می‌شود. به این ترتیب رطوبت لازم در سونا بخار تامین شده و می‌تواند آرامش روحی و تجدید قوای جسمی برای استفاده کنندگان را به ارمغان آورد.

سونا بخار چیست؟

تاریخچه استفاده از سونای بخار به روم باستان مربوط است. اما امروزه در تمامی کشورها کاربرد زیادی دارد و مورد استقبال عموم مردم است. سوناهای بخار امروزی اتاق کوچک و مملو از بخار با دیواره‌هایی از سنگ، سرامیک، کاشی و سایر مواد ضد آب می‌باشند که درون دیواره‌ها دریچه‌هایی برای ورود بخار تعبیه شده است. مهم‌ترین مشخصه‌ی این اتاق این است که کاملا عایق‌بندی شده و مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و بخار دارد. به این ترتیب از خروج دما و بخار جلوگیری می‌کند. همچنین به گونه‌ای طراحی شده که قطرات آب بر روی بدن افراد هنگام استفاده چکه نکند. ظرفیت بخارسازهای سونا بخار بستگی به حجم اتاق و نوع کاربری آن یعنی خصوصی یا عمومی بودن آنها دارد.

انواع بخارساز سونا از نمونه تجهیزات سونا بخار

بخار ساز سونا براساس منبع انرژی در دو نوع برقی و گازی موجود می‌باشند.

بخارساز برقی

بخارساز برقی سونا بخار با استفاده از انرژی الکتریکی موجب داغ شدن المنت حرارتی شده و با تولید گرما آب ورودی به دستگاه را به بخار تبدیل می‌کنند. بخار ساز برقی و تجهیزات سونا بخار متصل به آن در بیرون فضای اتاق سونا یا حمام قرار می‌گیرند و به خط ورودی آب و برق متصل می‌شون، سپس بخار ایجاد شده از طریق یک لوله متوسط که عموما زیر سکوهای نشیمن تعبیه شده است به فضای سونا هدایت می‌شود.

بخارساز گازی

بخار ساز گازی سونا متشکل از یک کوره و مشعل می‌باشد و با استفاده از سوخت‌های فسیلی نظیر گاز و گازوئیل گرما تولید کرده و آب را به بخار تبدیل می‌کنند. بخارساز گازی و وسایل سونا بخار هم همانند بخارساز برقی در بیرون فضای سونا اما در فاصله تقریبا بیشتری در موتورخانه نصب می‌شوند.

ویژگی‌های بخارساز با کیفیت

قابلیت اطمینان بالا از نظر طول عمر و عملکرد
قابلیت نصب آسان
به حداقل رسیدن زمان نگهداری و تعمیرات
مجهز به مزن آب از جنس استیل و آلیاژ ضد زنگ باشد.
مجهز به شیر تخلیه دستی

فاکتورهای انتخاب بخارساز سونا بخار و تجهیزات سونا بخار

توجه به نوع کاربری سونا
محاسبه ی حجم و متراژ اتاق
توجه به توان و قدرت هیتر
توجه به برق مورد نیاز دستگاه در صورت استفاده از بخارساز برقی
مجهز به نازل‌های تزریق بخار تمام استیل

مقایسه بخارساز برقی و گازی از نمونه وسایل سونا بخار

وسایل سونا بخار را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مقایسه کرد:

از لحاط فضای اشغال شده، هیترهای برقی فضای کمتری نیاز دارند ولی برای نصب انواع گاز سوز نمی‌توان آنها را کامل در داخل اتاق نصب کرد و باید مشعل در خارج از سونا قرار بگیرد. همچنین گازسوزها نیاز به دودکش استاندارد دارند اما انواع برقی بدون نیاز به دودکش کار می‌کنند.

تعمیرات و نگهداری بخارسازهای برقی ساده‌تر بوده ولی مشعل کوره نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارد. فقط در زمان استفاده از انواع برقی باید توجه داشت که نباید به مقدار زیاد آب را بروی المنتها بریزید.

هیتر برقی سونا خشک نصب راحتی دارند و تنها نیاز به کابل کشی مناسب دارند.

فروشگاه آبیکو انواع بخارساز سونا و وسایل و تجهیزات سونا بخار در برندهای معتبر جهانی را عرضه می‌نماید. شما عزیزان با مراجعه به وب سایت می‌توانید مشخصات بخارساز و وسایل سونا بخار مربوطه و سایر تجهیزات استخر را مشاهده کرده و در صورت تمایل به صورت آنلاین خریداری نمایید.

بخار ساز در چه مدل‌هایی به بازار عرضه می‌شود؟

بخار ساز در مدل‌های برقی و گازی به بازار عرضه و ارائه می‌گردد.

اصلی‌ترین ویژگی‌هایی یک بخارساز خوب چیست؟

از ویژگی‌های اصلی یک بخاز ساز خوب می‌توان به رسوبگیری کمتر، توان تولید بخار بیشتر، هوشمندی بالاتر اشاره نمود.

در زمان خرید بخارساز سونا بخار باید چه معیارهایی داشت؟

لازم است تا در زمان خرید این محصول به نکاتی همچون؛ ابعاد اتاق سونا بخار، فاصله محل دستگاه تا اتاق، منطقه اقلیمی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بخار ساز برقی بهتر است یا گازی؟

بستگی به نوع مصرف شما عزیزان دارد اما بخارسازهای گازی بیشتر برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین محل برای نصب سونا بخار کجاست؟

لازم است تا ورودی بخار باید 45 سانت از کف اتاق بالاتر باش.

چگونه می‌توان طول عمر دستگاه بخارساز سونا را افزایش داد؟

روش‌هایی مانند استفاده از سختی‌گیر برای آب ورودی، مدیریت صحیح باز و بسته بودن درب ورودی به منظور جلوگیری از هدر رفت بخار به افزایش طول عمر این دستگاه کمک می‌نمایند.

آیا دستگاه بخارساز سونا مجهز به ترموسوییچ است؟

بله بر اساس دمای مورد نظر تنظیم می‌شود.

امکان تنظیم دمای اتاق سونا تا چند درجه ممکن است؟

کمتر از 35 درجه باشد.