نمایش دادن همه 4 نتیجه

لوله PIMTAS

لوله FIMAP

لوله یو پی وی سی (UPVC) چیست؟!

لوله یو پی وی سی (لوله UPVC) فشار قوی استخری با قدرت تحمل دما تا 60 درجه سانتیگراد و قابلیت تحمل فشار تا 16 بار در سال‌های اخیر به‌عنوان بهترین نمونه‌ لوله استخری و نیز تصفیه آب صنعتی برا آبرسانی و انتقال آب مورد استفاده قرار گرفته است.

لوله UPVC دارای کلیه فاکتورهای بهداشتی است و سایزبندی مناسبی دارد. لوله فشار قوی UPVC استخری دارای ماهیت غیر فلزی است که در ساخت آن‌ها از مواد بی‌بو و بدون مزه به نام پلی وینیل کلراید (PVC) استفاده می‌شود که باعث شده هیچ‌گونه اثری بر روی مایعات برجای نگذارند.

15 سال پیش در هنگام ساخت پارک آبی مشهد برای نخستین بار از لوله فشار قوی UPVC استخری استفاده شد.

مشخصات لوله UPVC

سیستم نوین لوله کشی با استفاده از لوله UPVC از مزایا و خواص زیادی برخوردار است که به چند مورد در ادامه اشاره شده است؛

عدم رسوب گیری لوله‌های UPVC استخری

همانطور که در سیستم‌های گالوانیزه و استیل شاهد هستیم انتظار می‌رود تا به مرور زمان املاح و مواد ضدعفونی در لوله فشار قوی یو پی وی سی استخری رسوب نمایند. ولی خوشبختانه این مسئله در سیستم های نوین لوله کشی استخر با با استفاده از لوله UPVC به صورت کامل حذف شده است. در نتیجه به‌هیچ‌عنوان با مشکل افت فشار و یا از کار افتادن شیرآلات آنها مواجه نخواهیم شد.

دوام بالا لوله فشار قوی UPVC استخری در برابر مواد شیمیایی و کلر

فلزات و پلیمرهای PP در برابر کلر و مواد شیمیایی دارای مقاومت بسیار پایینی هستند. همین امر نیز سبب خوردگی و شکنندگی آنها می‌شود. اما لوله UPVC مقاومت بسیار چشمگیری در برابر مواد شیمیایی، الکل، روغن، مواد نفتی غیر آروماتیک و خورنده‌ها نظیر اسیدهای غیر آلی، بازها و نمک‌ها دارد.

مطمئن‌ترین آب‌بندی با لوله یو پی وی سی استخری

با تولید لوله UPVC مشکل آب‌بندی لوله‌های مکش استخری که از بتن عبور می‌نمایند با کمک والکراس و یا حلقه آب‌بند حل شده است، همچنین با استفاده از این نوع لوله دیگر برای آب‌بندی مناسب در مقاطع عبور لوله از بتن برای لوله کشی استخر و جکوزی مشکلی وجود نخواهد داشت.

مقاومت ویژه در برابر شعله

لوله‌ فشار قوی یو پی وی سی به سختی آتش می‌گیرند و دمای شعله‌ور شدن خود‌به‌خودی آن ۴۵۴ درجه سانتیگراد است که نشان دهنده‌ی بالاتر بودن دمای شعله ور شدن آن نسبت به اکثر مواد ساختمانی است.

استحکام چشمگیر لوله‌های UPVC

در مقایسه با لوله‌های سفالی، سیمانی و مواد رایج در ساخت لوله تحت شرایط نرمال، لوله UPVC مقاومت نسبتا بالایی در برابر آسیب‌های ناشی از ضربه  دارد.

MRS نمایانگر میزان فشار قابل تحمل توسط لوله به مدت 50 سال در دمای 20 درجه سانتیگراد می‌باشد. MRS در لوله‌های UPVC  به میزان 25 مگاپاسکال است. لازم به ذکر است که مقاومت این لوله‌ها با افزایش دما، در برابر فشار کاهش پیدا می‌کنند.

قیمت لوله UPVC استخری

یکی از مزایای این محصولات، مناسب بودن قیمت لوله UPVC استخری و پایین بودن هزینه نصب آن است. نصب این لوله‌ها بسیار سریع و آسان انجام می‌شود. بعلاوه اینکه زیبایی آن‌ها در سیستم‌های لوله کشی را می‌توان از برترین مزایای آنها دانست. لازم به ذکر است که طول عمر لوله یو پی وی سی بین 15 تا 100 است که بطور متوسط می‌توان طول عمر این جنس از لوله‌ها را 60 سال در نظر گرفت و در نتیجه کارکرد بسیار بالایی خواهند داشت.

مناسب برای تمام مناطق

لوله یو پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در شرایط جوی گوناگون دارد به نحوی که اگر مدت زمانی طولانی در برابر باد و باران و یا تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند، مشکلی برای آنها بوجود نخواهد آمد.

همچنین لوله UPVC در برابر تغییرات دمایی نسبت به سایر نمونه‌های دیگر تحت تاثیر قرار می‌گیرند. چراکه ضریب انبساط طولی این لوله‌ها بسیار پایین می‌باشد. در‌نتیجه به ازای افزایش و یا کاهش دما، تغییر طول ملموسی نداشته و در نتیجه اتصال خود را رها نمی‌کند. این یکی از دلایلی است که این لوله‌ها را انتخابی ایده‌آل برای مناطق سردسیر نموده است.

لوله یو پی وی سی UPVC برای سیستم‌های توزیع آب در محل‌های مسکونی نیز بسیار ایده آل و مناسب می‌باشند چراکه ساختار پلیمری UPVC آنها یک عایق صوتی مناسب است و این عایق کمک می‌نماید تا صدای حاصل از تغییر ناگهانی سرعت فشار سیال به اطراف منتقل نشود.

سطح صاف و سیقلی لوله یو پی وی سی UPVC

سطح لوله‌های فشار قوی UPVC بسیار صاف و صیقلی می‌باشد و به همین دلیل افت فشار در این لوله‌ها بسیار پایین است. این سطح صاف و صیقلی آلودگی آب را به میزان بسیار چشمگیری کاهش میدهد چراکه هیچگونه پستی و بلندی در این لوله‌ها وجود ندارد که سبب تجمع ذرات معلق در آب و جلبک‌ها شود، در نتیجه این لوله‌ها به هیچ عنوان رسوب نمی‌گیرند و به مرور زمان کاهش دبی نخواهند داشت.

استفاده از لوله UPVC در موتورخانه‌های استخر و جکوزی

در لوله کشی استخر در ابتدا باید محل مورد نظر جهت راه‌اندازی استخر ، توسط طراح، مجری و سایر مهندسین بررسی شود و پس از آن یک نقشه لوله کشی و تأسیسات مکانیکی متناسب با محل موردنظر و نیز متناسب با تأسیسات ابنیه در نظر گرفته شده برای آن مجموعه، توسط مهندس طراح، طراحی شود. همان‌طور که گفته شد بهترین انتخاب برای لوله کشی کلیه تجهیزات استخر در سیکل تصفیه استخر، گندزدایی استخر و گرمایش استخر، لوله یو پی وی سی می باشد که دارای تحمل فشار بالا، اجرای ساده، مقاومت شیمیایی، قیمت مناسب و…است.

انواع کاربرد لوله UPVC

  • تصفیه خانه‌های استخر و همچنین آب و فاضلاب
  • مناسب برای دستگاه‌های RO
  • موتورخانه‌های گلخانه‌ها
  • مناسب برای لوله کشی استخر‌های ماهی و آکواریوم‌ها
  • بهترین منتقل کننده مواد شیمیایی و اسیدی
  • مناسب برای لوله کشی چیلرها و برج‌های خنک کننده
  • مناسب برای لوله کشی ها با دمای کمتر از 50 درجه سانتیگراد

خرید لوله یو پی وی سی از نمایندگی رسمی

فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو توانسته است با دریافت نمایندگی از برندهای معتبر تولید کننده انواع لوله یو پی وی سی کلیه محصولات مورد نیاز شما عزیزان را در این زمینه تامین نماید.

ضد خورندگی بودن لوله‌های upvc در استخرها از دیگر برتری‌های آنها می‌باشد.

قیمت لوله یو پی وی سی UPVC

در جدول زیر می‌توانید بروزترین قیمت لوله یو پی سی UPVC  را مشاهده نمایید.

قیمت لوله یو پی وی سی UPVC

چرا لوله های استخری ضخمیم‌تر هستند؟

با توجه به فشار بالای کاری استخرها مخصوصا در مدل‌های سرریز لازم است تا لوله‌های استخری ضخیم‌تر باشند.

مقدار لوله لازم برای یک استخر به چه عواملی بستگی دارد؟

از عوامل تاثیرگذار بر میزان لوله مورد نیاز برای استخر می‌توان به فاصله استخر تا موتورخانه، ابعاد استخر، و نوع اسکیمری و یا سرریز بودن آن اشاره نمود.

طول هر شاخه لوله یو پی وی سی چقدر است؟

هر لوله به طول 5 متر به بازار عرضه می‌شود.

آیا مواد شیمیایی قادر به از بین بردن لوله می‌باشند؟

به هیچ عنوان لوله‌ها دچار خوردگی نمی‌شوند.

مناسب‌ترین شیب برای اجرای لوله کشی چقدر است؟

به دلیلی صیقلی بودن داخل لوله اصطحکات صفر است و با کمترین شیب اجرا می‌شود.

افت فشار در لوله های استخری چگونه محاسبه می‌شود؟

معمولا در محاسبات 30درصد طول بلندترین خط لوله را به عنوان افت فشار منظور میکنند.