لوله PIMTAS

لوله FIMAP

لوله یو پی وی سی (UPVC) استخری چیست؟!

لوله یو پی وی سی (UPVC) فشار قوی استخری از نمونه لوله استخر برای لوله کشی استخری با قدرت تحمل دما تا 60 درجه سانتیگراد و قابلیت تحمل فشار تا 16 بار در سال‌های اخیر به‌عنوان بهترین نمونه‌ لوله استخری و نیز تصفیه آب صنعتی برای آبرسانی و انتقال آب مورد استفاده قرار گرفته است. ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو بهترین قیمت لوله یو پی وی سی استخری را ارائه می‌نماییم.  همچنین لوله یو پی وی سی استخری دارای کلیه فاکتورهای بهداشتی است و سایزبندی مناسبی دارد. لوله و اتصالات استخر دارای ماهیت غیرفلزی است که در ساخت آنها از مواد بی‌بو و بدون مزه به نام پلی وینتل کلراید سخت (u-pvc) استفاده شده که هیچگونه اثری بر روی مایعات جا نمی‌گذارد. در نتیجه بهترین انتخاب برای لوله کشی استخر می‌باشند.

15 سال پیش برای اولین بار از لوله فشار قوی UPVC در ساخت پارک آبی مشهد استفاده شد. مطمئن‌ترین و بهترین راه برای آب بندی استخر، لوله و اتصالات استخری یو پی وی سی است. چراکه لوله upvc استخری مقاومت بالایی در مقابل فشار سیالات تا 16 بار و خورندگی کلر آب استخر و جکوزی دارند.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت خرید لوله UPVC با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پادکست لوله استخر UPVC فشار قوی

مشخصات لوله UPVC جهت لوله کشی استخر

سیستم نوین لوله کشی استخر با استفاده از لوله UPVC از مزایا و خواص زیادی برخوردار است که به چند مورد از آنها در ادامه اشاره کرده‌ایم:

عدم رسوب گیری لوله‌ و اتصالات upvc استخری

همانطور که در سیستم‌های گالوانیزه و استیل شاهد هستیم انتظار می‌رود تا به مرور زمان املاح و مواد ضدعفونی در لوله فشار قوی یو پی وی سی استخری رسوب نمایند. ولی خوشبختانه این مسئله در سیستم‌های نوین لوله کشی استخر با استفاده از لوله UPVC به صورت کامل حذف شده است. در نتیجه به‌هیچ‌عنوان با مشکل افت فشار و یا از کار افتادن شیرآلات upvc مواجه نخواهیم شد.

دوام بالا لوله فشار قوی UPVC استخری در برابر مواد شیمیایی و کلر

فلزات و پلیمرهای PP در برابر پودر کلر و مواد شیمیایی دارای مقاومت بسیار پایینی هستند. همین امر نیز سبب خوردگی و شکنندگی آنها می‌شود. اما لوله UPVC مقاومت بسیار چشمگیری در برابر مواد شیمیایی، الکل، روغن، مواد نفتی غیر آروماتیک و خورنده‌ها نظیر اسیدهای غیر آلی، بازها و نمک‌ها دارد. این خود از دیگر دلایل برای برتری این محصولات جهت لوله کشی استخر است.

مطمئن‌ترین آب‌بندی با لوله یو پی وی سی استخری

با تولید لوله UPVC مشکل آب‌بندی لوله‌های مکش استخری که از بتن عبور می‌نمایند با کمک والکراس و یا حلقه آب‌بند که نام صنعتی آن فنچ آب بند است، حل شده است، همچنین با استفاده از این نوع لوله دیگر برای آب‌بندی مناسب در مقاطع عبور لوله از بتن برای لوله کشی استخر و جکوزی مشکلی وجود نخواهد داشت.

مقاومت ویژه در برابر شعله بعد از لوله کشی استخر

لوله‌ فشار قوی یو پی وی سی به سختی آتش می‌گیرند و دمای شعله‌ور شدن خود‌به‌خودی آن ۴۵۴ درجه سانتیگراد است که نشان دهنده‌ی بالاتر بودن دمای شعله ور شدن آن نسبت به اکثر مواد ساختمانی است.

استحکام چشمگیر لوله‌های UPVC

در مقایسه با لوله‌های سفالی، سیمانی و مواد رایج در ساخت لوله تحت شرایط نرمال، لوله UPVC مقاومت نسبتا بالایی در برابر آسیب‌های ناشی از ضربه  دارد.

MRS نمایانگر میزان فشار قابل تحمل توسط لوله به مدت 50 سال در دمای 20 درجه سانتیگراد می‌باشد. MRS در لوله‌های UPVC  به میزان 25 مگاپاسکال است. لازم به ذکر است که مقاومت این لوله‌ها با افزایش دما، در برابر فشار کاهش پیدا می‌کنند.

قیمت مناسب و لوله کشی استخر آسان با لوله UPVC استخری

از مزایای این محصولات، مناسب بودن قیمت لوله UPVC استخری و پایین بودن هزینه نصب در زمان لوله کشی استخر است. لوله کشی استخر و نصب این لوله‌ها بسیار سریع و آسان انجام می‌شود. به علاوه اینکه زیبایی آن‌ها در سیستم‌های لوله کشی استخر را می‌توان از برترین مزایای آنها دانست. لازم به ذکر است که طول عمر لوله یو پی وی سی بین 15 تا 100 سال است که بطور متوسط می‌توان طول عمر این جنس از لوله‌ها را 60 سال در نظر گرفت و در نتیجه کارکرد بسیار بالایی خواهند داشت.

مناسب برای لوله کشی استخر در تمام مناطق

لوله یو پی وی سی استخری مقاومت بسیار بالایی در شرایط جوی گوناگون دارد به نحوی که اگر مدت زمانی طولانی در برابر باد و باران و یا تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند، مشکلی برای آنها بوجود نخواهد آمد. همچنین لوله UPVC در برابر تغییرات دمایی نسبت به سایر نمونه‌های دیگر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. چراکه ضریب انبساط طولی این لوله‌ها بسیار پایین می‌باشد. در‌نتیجه به ازای افزایش و یا کاهش دما، تغییر طول ملموسی نداشته و در نتیجه اتصال خود را رها نمی‌کند. این یکی از دلایلی است که این لوله‌ها را انتخابی ایده‌آل برای لوله کشی استخر در مناطق سردسیر نموده است.

لوله یو پی وی سی UPVC برای سیستم‌های توزیع آب در محل‌های مسکونی نیز بسیار ایده آل و مناسب می‌باشند. چراکه ساختار پلیمری UPVC آنها یک عایق صوتی مناسب است و این عایق کمک می‌نماید تا صدای حاصل از تغییر ناگهانی سرعت فشار سیال به اطراف منتقل نشود.

سطح صاف و صیقلی لوله یو پی وی سی UPVC

سطح لوله‌های فشار قوی UPVC بسیار صاف و صیقلی می‌باشد و به همین دلیل افت فشار در این لوله‌ها بسیار پایین است. این سطح صاف و صیقلی آلودگی آب را به میزان بسیار چشمگیری کاهش می‌دهد. چراکه هیچگونه پستی و بلندی در این لوله‌ها وجود ندارد که سبب تجمع ذرات معلق در آب و جلبک‌ها شود، در نتیجه این لوله‌های استخری به هیچ عنوان رسوب نمی‌گیرند و به مرور زمان کاهش دبی نخواهند داشت.

استفاده از لوله UPVC در موتورخانه‌های استخر و جکوزی

در لوله کشی استخر با لوله upvc استخری در ابتدا باید محل مورد نظر جهت راه‌اندازی استخر، توسط طراح، مجری و سایر مهندسین بررسی شود و پس از آن یک نقشه لوله کشی و تأسیسات مکانیکی متناسب با محل موردنظر و تأسیسات ابنیه در نظر گرفته شده برای آن مجموعه، توسط مهندس طراح، طراحی شود. همان‌طور که گفته شد بهترین انتخاب برای لوله کشی کلیه تجهیزات استخر در سیکل تصفیه استخر، گندزدایی استخر و گرمایش استخر، لوله یو پی وی سی می باشد که دارای تحمل فشار بالا، اجرای ساده، مقاومت شیمیایی، قیمت مناسب و…است.

انواع کاربرد لوله UPVC

در ادامه به انواع کاربرد لوله و اتصالات استخری upvc اشاره خواهیم کرد:

 • تصفیه خانه‌های استخر و همچنین آب و فاضلاب
 • مناسب برای دستگاه‌های RO
 • موتورخانه‌های گلخانه‌ها
 • مناسب برای لوله کشی استخر‌های ماهی و آکواریوم‌ها
 • بهترین منتقل کننده مواد شیمیایی و اسیدی
 • مناسب برای لوله کشی چیلرها و برج‌های خنک کننده
 • مناسب برای لوله کشی ها با دمای کمتر از 50 درجه سانتیگراد

سوالات متداول درباره لوله و اتصالات استخر

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان درباره این لوله استخری پاسخ داده‌ایم:

خرید لوله یو پی وی سی از نمایندگی رسمی چگونه است؟

فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو توانسته است با دریافت نمایندگی از برندهای معتبر عرضه کننده انواع لوله یو پی وی سی و کلیه محصولات مورد نیاز شما عزیزان را در این زمینه باشد. ضد خورندگی بودن لوله‌های upvc در استخرها از دیگر برتری‌های آنها می‌باشد. جهت خرید لوله یو پی وی سی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب می‌توانید با ما در تماس باشید.

قیمت لوله استخری چقدر است؟

در جدول زیر می‌توانید بروزترین قیمت لوله یو پی سی UPVC استخری را مشاهده نمایید.

 

قیمت (ریال) سایز (d) تعداد (بسته)
تماس بگیرید 1/5*16 40
167000 1/5*20 20
251000 1/9*25 20
338000 2/4*3 15
544000 3/0*40 10
807000 3/7*50 10
1289000 4/7*63 7
1844000 5/6*75 4
2633000 6/7*90 3
3230000 6/6*110 2
4145000 7/4*125 2
تماس بگیرید 8/3*140 1
4690000 6/2*160 1
تماس بگیرید 9/5*160 1
10890000 11/9*250 1
19670000 12/1*315 -

چرا لوله های استخری ضخیم‌تر هستند؟

با توجه به فشار بالای کاری استخرها مخصوصا در مدل‌های سرریز لازم است تا لوله‌های استخری ضخیم‌تر باشند.

مقدار لوله  UPVC لازم برای یک استخر به چه عواملی بستگی دارد؟

از عوامل تاثیرگذار بر میزان لوله مورد نیاز برای استخر می‌توان به فاصله استخر تا موتورخانه، ابعاد استخر و نوع اسکیمر و یا سرریز بودن آن اشاره نمود.

طول هر شاخه لوله یو پی وی سی چقدر است؟

هر لوله استخری به طول 5 متر به بازار عرضه می‌شود.

آیا مواد شیمیایی قادر به از بین بردن لوله و اتصالات استخر می‌باشند؟

به هیچ عنوان لوله‌ استخری دچار خوردگی نمی‌شوند.

مناسب‌ترین شیب برای نحوه اجرای لوله و اتصالات upvc چقدر است؟

به دلیلی صیقلی بودن داخل لوله اصطحکاک صفر است و با کمترین شیب اجرا می‌شود.

افت فشار در لوله های استخری چگونه محاسبه می‌شود؟

معمولا در محاسبات 30درصد طول بلندترین خط لوله را به عنوان افت فشار منظور می‌کنند.

تفاوت لوله PVC و UPVC در چیست؟

لوله‌های پی وی سی مقاومت کمتری در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند. اما لوله‌های UPVC از مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی برخوردار هستند. همچنین اینگونه لوله استخری نسبت به لوله PVC از طول عمر بالاتری برخوردار است و بازیافت آنها ساده‌تر می‌باشد. در لوله‌های PVC در صورت افزایش دما در محیط زیست، بخارهای HCI پخش خواهد شد . این ماده برای محیط زیست بسیار خطرناک است. اما لوله و اتصالات استخر یو پی وی سی هیچگونه خطری برای محیط زیست ندارند.

قیمت لوله کشی استخر به چه نحوی محاسبه می‌شود؟

ابعاد استخر و میزان تجهیزات مورد نیاز جهت لوله کشی استخر از نمونه عوامل تعیین کننده قیمت لوله کشی استخر می‌باشد. قیمت لوله یو پی وی سی استخری بستگی به موارد زیر دارد:

 • نوع سیستم تصفیه استخر
 • نوع لوله کشی استخر که اسکیمر است و یا سرریز
 • متراژ لوله کشی که فاصله موتورخانه تا استخر می‌شود.
 • لوازم جانبی و تجهیزات استخر از جمله؛ واترکرتین، آبنما، آبشار که از موارد تاثیرگذار بر هزینه لوله کشی استخر است.
 • کیفیت لوله انتخابی که در بازار با تلورانس قیمت  10 تا 15 درصدی است.

 

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید کالا و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات