لوله یو پی وی سی UPVC استخری و لوله کشی استخر

لوله استخری یو پی وی سی (UPVC) چیست؟!

لوله یو پی وی سی یا لوله UPVC فشار قوی استخری یکی از بهترین نمونه‌های لوله استخری برای لوله کشی استخر می‌باشد. لوله یو پی وی سی قابلیت تحمل دما را تا 60 درجه سانتی‌گراد و تحمل فشار تا 16 بار را دارند. لوله پی وی سی فشار قوی در سال‌های اخیر به‌عنوان بهترین نمونه‌ لوله استخر در تصفیه آب صنعتی به‌منظور آبرسانی و انتقال آب بکار رفته‌اند. ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو بهترین قیمت لوله یو پی وی سی استخری را ارائه می‌نماییم. همچنین لوله یو پی وی سی استخری دارای کلیه فاکتورهای بهداشتی بوده و سایزبندی مناسبی دارد. لوله یو پی وی سی استخری ماهیت غیرفلزی دارند و در ساخت آن‌ها از مواد بدون مزه و بی‌بو به نام پلی وینتل کلراید سخت (u-pvc) استفاده شده که هیچگونه اثری بر روی مایعات ندارد. در نتیجه لوله یو پی وی سی بهترین انتخاب برای لوله کشی استخر می‌باشند.

از این‌رو مطمئن‌ترین و بهترین راه برای آب بندی استخر، لوله استخری یو پی وی سی است. چراکه لوله UPVC استخری مقاومت بالایی در مقابل فشار سیالات تا 16 بار و خورندگی کلر آب استخر و جکوزی دارند.

برای مشاوره تخصصی و اطلاع از قیمت لوله یو پی وی سی استخری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پادکست لوله یو پی وی سی فشار قوی

مشخصات لوله استخر UPVC جهت لوله کشی استخر

در گذشته در ساخت استخر خانگی و عمومی از لوله استخر نظیر لوله‌های گالوانیزه، فلزی و یا لوله پی وی سی و ... استفاده می‌شد. اما در 15 سال قبل برای اولین بار در ساخت پارک آبی مشهد از لوله یو پی وی سی فشار قوی استفاده شد. سیستم بروز لوله کشی استخر با بکارگیری لوله UPVC دارای مزایا و خواص بسیاری است که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دوام بالا لوله فشار قوی UPVC استخری

دوام بالا لوله فشار قوی UPVC استخری در برابر مواد شیمیایی و کلر

فلزات و پلیمرهای PP درمقابل پودر کلر و دیگر مواد شیمیایی، مقاومت بسیار کمی دارند. همین امر می‌تواند موجب شکنندگی و خوردگی آن‌ها گردد. اما لوله UPVC درای مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی، روغن، الکل، مواد نفتی غیر آروماتیک و همچنین خورنده‌هایی همانند بازها، اسیدهای غیر آلی و نمک‌ها هستند. این خود یکی از دلایل برتری لوله UPVC استخری جهت لوله کشی استخر است.

عدم رسوب گیری لوله یو پی وی سی

عدم رسوب گیری لوله یو پی وی سی

همانطور که در سیستم‌های استیل و گالوانیزه شاهدیم انتظار می‌رود که به مرور زمان مواد ضد عفونی کننده استخر و املاح در لوله یو پی وی سی فشار قوی استخری رسوب کنند. اما خوشبختانه این مسئله در سیستم‌های نوین لوله کشی استخر با استفاده از اتصالات یو پی وی سی استخری و لوله UPVC به طور کامل حذف شده است. بنابراین به‌هیچ‌وجه با مشکل از کار افتادن شیرآلات UPVC و افت فشار آن‌ها مواجه نخواهیم شد.

لوله UPVC استخری

آب‌ بندی مطمئن با لوله upvc استخری

با تولید لوله UPVC استخری، مشکل آب‌بندی لوله‌های مکش استخری عبوری از بتن، با استفاده از حلقه آب‌ بند یا والکراس با نام صنعتی فلنچ آب بند، برطرف شده است. از طرفی با استفاده از لوله یو پی وی سی فشار قوی دیگر جهت آب‌بندی مناسب برای لوله کشی استخر و جکوزی در مقاطع عبور لوله از بتن هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

لوله استخر یو پی وی سی

مقاومت عالی لوله استخری در برابر حرارت

لوله یو پی وی سی فشار قوی به سختی امکان آتش گرفتن دارد. در واقع دمای شعله‌ور شدن خود‌به‌خودی این لوله استخر، 454 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. این دما نشان دهنده‌ی آن است که دمای شعله‌ور شدن لوله یو پی وی سی نسبت به اکثر مواد ساختمانی بالاتر است.

قیمت لوله استخری UPVC

قیمت مناسب لوله کشی استخر با لوله UPVC فشار قوی

از مزایای لوله UPVC فشار قوی، مناسب بودن قیمت لوله یو پی وی سی استخری و پایین بودن هزینه نصب در هنگام لوله کشی استخر است. لوله کشی استخر و نصب این لوله استخری بسیار آسان و سریع انجام می‌گردد. به علاوه اینکه زیبایی لوله یو پی وی سی در سیستم‌های لوله کشی استخر یکی از برترین مزایای آن‌ها می‌باشد. لازم به ذکر است که طول عمر لوله یو پی وی سی استخری بین 15 تا 100 سال می‌باشد که بصورت میانگین می‌توان طول عمر این نوع لوله استخری را 60 سال در نظر گرفت؛ در نتیجه می‌توان کارکرد آن‌ها را بسیار بالا دانست.

لوله یو پی وی سی استخری

استحکام چشمگیر لوله یو پی وی سی استخری

لوله یو پی وی سی استخری در مقایسه با لوله‌های سیمانی، سفالی و مواد متداول در ساخت لوله در شرایط نرمال، مقاومت نسبتا بالایی در مقابل آسیب‌های ناشی از ضربه دارد.

 MRSنشان‌دهنده میزان فشار قابل تحمل بوسیله لوله استخری در مدت 50 سال و در دمای 20 درجه سانتی‌گراد است.MRS در لوله  UPVC استخری به مقدار 25 مگاپاسکال می‌باشد. لازم به ذکر است که مقاومت لوله UPVC فشار قوی با افزایش دما، در مقابل فشار کاهش میابد.

لوله upvc فشار قوی

لوله یو پی وی سی مناسب برای لوله کشی مناطق مسکونی

لوله UPVC فشار قوی در محل‌های مسکونی برای سیستم‌های توزیع آب گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. زیرا ساختار پلیمری UPVC این لوله استخر عایق صوتی مناسبی می‌باشد که کمک می‌کند تا صدای ناشی از تغییر ناگهانی سرعت فشار سیال به پیرامون آن منتقل نگردد.

قیمت لوله یو پی وی سی استخری

لوله  UPVC مناسب برای لوله کشی استخر در همه مناطق

لوله UPVC استخری دارای مقاومت بسیار زیادی در شرایط جوی مختلف است. به نحوی که اگر این لوله استخری برای مدت زمانی طولانی در معرض باد، باران و یا تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند، هیچ مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود. همچنین لوله یو پی وی سی استخری نسبت به نمونه‌های دیگر در مقابل تغییرات دمایی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. زیرا ضریب انبساط طولی این لوله استخر بسیار پایین است. در‌نتیجه در ازای افزایش یا کاهش دما، تغییر طول ملموسی در این لوله‌ها مشاهده نمی‌شود و اتصال آن‌ها رها نمی‌گردد. این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که لوله یو پی وی سی را به انتخابی ایده‌آل به‌منظور لوله کشی استخر در مناطق سردسیر تبدیل کرده است.

قیمت لوله upvc استخری

سطح صاف و صیقلی لوله یو پی وی سی فشار قوی

سطح لوله‌ استخری بسیار صاف و صیقلی است. از همین‌رو افت فشار در لوله‌ UPVC بسیار پایین می‌باشد. این سطح صاف و صیقلی  موجب کاهش چشمگیر آلودگی آب می‌شود. زیرا هیچ پستی و بلندی در لوله یو پی وی سی وجود ندارد که موجب تجمع جلبک‌ها و ذرات معلق در آب شود. بنابراین این لوله‌ استخر به هیچ وجه دچار رسوب نمی‌شوند و به مرور زمان نیز کاهش دبی به دنبال نخواهند داشت.

استفاده از لوله یو پی وی سی (UPVC) در موتورخانه‌های استخر و جکوزی

در لوله کشی استخر با لوله UPVC استخری در ابتدا باید بررسی مکان مورد نظر به‌منظور راه‌اندازی استخر توسط طراح، مجری طرح و دیگر مهندسین انجام گیرد. سپس طراحی یک نقشه لوله کشی و تأسیسات مکانیکی براساس مکان موردنظر و همچنین تأسیسات ابنیه مورد نیاز مجموعه، بوسیله مهندس طراح انجام می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم بهترین انتخاب برای لوله کشی کلیه تجهیزات استخر در سیکل تصفیه استخر، گندزدایی و شفاف کنندگی آب استخر و گرمایش استخر، لوله یو پی وی سی فشار قوی می‌باشد که دارای تحمل فشار بالا، اجرای ساده، قیمت مناسب، مقاومت شیمیایی و… است.

انواع کاربرد لوله  UPVC

در ادامه به انواع کاربرد اتصالات لوله یو پی وی سی اشاره خواهیم کرد:

قیمت لوله یو پی وی سی برای تصفیه خانه استخر

تصفیه خانه‌های استخر

قیمت لوله کشی استخر و آب و فاضلاب

 آب و فاضلاب

خرید لوله upvc برای لوله کشی گلخانه

موتورخانه‌ گلخانه‌ها

قیمت لوله استخری مناسب برای دستگاه های RO

مناسب برای دستگاه‌های RO

لوله یو پی وی سی برای لوله کشی استخر ماهی

لوله کشی استخر ماهی

لوله UPVC فشار قوی برای انتقال مواد شیمیایی

انتقال مواد شیمیایی و اسیدی

لوله upvc فشار قوی برای لوله کشی برج‌های خنک کننده و چیلرها

لوله کشی برج‌های خنک کننده و چیلرها

لوله های استخری مناسب برای دمای 50 درجه

مناسب برای دمای کمتر از 50 درجه سانتی‌گراد

تفاوت لوله پی وی سی فشار قوی (PVC) و لوله UPVC در چیست؟

لوله‌های پی وی سی فشار قوی مقاومت کمتری در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند. اما لوله‌های UPVC از مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی برخوردار هستند. همچنین اینگونه لوله استخری نسبت به لوله PVC از طول عمر بالاتری برخوردار است و بازیافت آنها ساده‌تر می‌باشد.

در لوله پی وی سی فشار قوی در صورت افزایش دما در محیط زیست، بخارهای HCI پخش خواهد شد. این ماده برای محیط زیست بسیار خطرناک است. اما لوله های استخر یو پی وی سی هیچگونه خطری برای محیط زیست ندارند.

قیمت لوله کشی استخر به چه صورتی محاسبه می‌شود؟

ابعاد استخر و میزان تجهیزات مورد نیاز جهت لوله کشی استخر از نمونه عوامل تعیین کننده قیمت لوله کشی استخر می‌باشد. قیمت لوله استخری و لوله کشی استخر بستگی به موارد زیر دارد:

  • نوع سیستم تصفیه استخر
  • نوع لوله کشی استخر که اسکیمر است و یا سرریز
  • متراژ لوله کشی که فاصله موتورخانه تا استخر می‌شود.
  • لوازم جانبی و تجهیزات استخر همانند نازل استخری، آبنما و آبشار که از موارد تاثیرگذار در هزینه لوله کشی استخر است.
  • کیفیت لوله انتخابی که در بازار با تلورانس قیمت 10 تا 15 درصدی است.

در ادامه لیست قیمت لوله یو پی وی سی استخری را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم؛

قیمت (ریال) سایز (d) تعداد (بسته)
تماس بگیرید 1/5*16 40
167000 1/5*20 20
251000 1/9*25 20
338000 2/4*3 15
544000 3/0*40 10
807000 3/7*50 10
1289000 4/7*63 7
1844000 5/6*75 4
2633000 6/7*90 3
3230000 6/6*110 2
4145000 7/4*125 2
تماس بگیرید 8/3*140 1
4690000 6/2*160 1
تماس بگیرید 9/5*160 1
10890000 11/9*250 1
19670000 12/1*315 -

خرید لوله UPVC استخری از نمایندگی رسمی چگونه است؟

فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو توانسته است با دریافت نمایندگی از برندهای معتبر عرضه کننده انواع لوله یو پی وی سی و کلیه محصولات مورد نیاز شما عزیزان را در این زمینه باشد. این فروشگاه تجهیزات استخر، لوله‌های UPVC را با خاصیت ضدخورندگی در استخرها و دیگر برتری‌هایی که بدان اشاره شد با بهترین قیمت لوله UPVC استخری برای شما عزیزان عرضه نموده است. جهت خرید لوله یو پی وی سی با کیفیت بسیار بالا و قیمت لوله UPVC استخری مناسب می‌توانید با ما در تماس باشید.

قیمت لوله UPVC استخری چقدر است؟

در جدول بالا می‌توانید بروزترین قیمت لوله یو پی وی سی استخری را مشاهده نمایید.

چرا لوله های استخری ضخیم‌تر هستند؟

با توجه به فشار بالای کاری استخرها مخصوصا در مدل‌های سرریز لازم است تا لوله‌های استخری ضخیم‌تر باشند.

مقدار لوله UPVC فشار قوی لازم برای یک استخر به چه عواملی بستگی دارد؟

از عوامل تاثیرگذار بر میزان لوله مورد نیاز برای استخر می‌توان به فاصله استخر تا موتورخانه، ابعاد استخر و نوع اسکیمر و یا سرریز بودن آن اشاره نمود.

طول هر شاخه لوله یو پی وی سی فشار قوی چقدر است؟

هر لوله استخری به طول 5 متر به بازار عرضه می‌شود.

مناسب‌ترین شیب برای نحوه اجرای لوله استخری چقدر است؟

به دلیلی صیقلی بودن داخل لوله استخری اصطحکاک صفر است و با کمترین شیب اجرا می‌شود.

افت فشار در لوله یو پی وی سی چگونه محاسبه می‌شود؟

معمولا در محاسبات 30درصد طول بلندترین خط لوله را به عنوان افت فشار منظور می‌کنند.

برای برخورداری از مشاوره رایگان خرید لوله استخری و برخورداری از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات

error: Content is protected !!