وبلاگ

نازل کرتین استخری و دلایل استفاده از آن در استخر

نازل کرتین استخری و دلایل استفاده از آن در استخر

نازل کرتین استخری از پرکاربردترین نازل‌های استفاده شده در استخرهای شنا و از نمونه نازل‌های سرریز می‌باشد که در کناره‌های استخر بکار برده می‌شود و به نازل آبنما استخر و واتر کرتین نیز شهرت دارد. به دلایل مختلفی از این نازل در استخرهای شنا استفاده می‌شود که در ادامه این مقاله فروشگاه آبیکو قصد داریم به آن بپردازیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

نازل کرتین استخری

واتر کرتین در لب‌های استخرها و حوض‌های بزرگ استفاده می‌شوند، زیرا فشار و گستردگی بیشتر این وسیله در مقایسه با سایر نازل‌ها موجب شده تا حجم آب خروجی از این نازل در محیطی منتشر شود که فضای اطراف آن بازتر است. کیفیت ساخت این وسیله موجب ایجاد لایه‌ای از آب به صورت یکنواخت و با فشار متناسب شده است. همچنین لبه‌های منظم و دقیق نازل ۀبنمای استخر مانع بریدگی در میانه‌ی آب خروجی‌ می‌شود.

شکل آب خارج شده از واتر کرتین استیل به صورت قوسی و شبیه لایه‌ای از آب که به صورت مدور در آمده است، می‌باشد. از دیگر اشکال دیگر این وسیله می‌توان به نازل دلفینی ویا نازل حلزونی استیل اشاره کرد که شبیه به نازل قوسی کار می‌کنند. نازل آبنمای استخر جریان آب استخر را به حرکت درآورده و آب را از حالت سکون و یکنواختی خارج می‌کند. لازم به ذکر است در برخی استخرها برای ایجاد خاصیت ماساژدهی نیز از نازل کرتین استفاده می‌کنند.

مهم‌ترین دلیل استفاده از واتر کرتین در استخر

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از از نازل کرتین استخری، ایجاد جلوه زیبا به ظاهر استخر می‌باشد. حتما شما هم در استخرهای بزرگ و باغ‌های لاکچری کاربرد آبنماهای استیل را دیده‌اید که چگونه آب را به زیبایی از خود خارج می‌کنند و جلوه و ظاهر زیبایی به استخر می‌بخشند.

در کنار زیبایی که نازل به استخر می‌بخشد، دلیل دیگر استفاده از واتر کرتین تازه‌سازی آب استخر و انجام مرحله چرخش آب می‌باشد. آب از قسمت زیرین نازل و از طریق پمپ تصفیه استخر با قدرت‌های مختلف و برحسب مدل و تعداد نازل وارد واتر کرتین می‌شود.

همچنین در بسیاری از استخرهای مجهز دنیا از این ویژگی به منظور ماساژدهی استفاده می‌کنند. با انجام ریزش آب و شدت برخورد آن با سطح، فرآیند ماساژدهی بسیار مناسب و دلچسبی انجام می‌شود.

جنس بدنه نازل کرتین

جنس بدنه نازل کراتین استخری اغلب از استیل 304 می‌باشد. لازم به ذکر است بدنه این وسیله گاهی از استیل 316 نیز ساخته می‌شود. هنگام خرید باید به استیل ضد زنگ بدنه این وسیله توجه ویژه‌ای داشته باشید.

روش نصب واتر کرتین در کنار استخر

نازل کرتین به دو روش در کناز استخر نصب می‌شود:

نصب بدون پایه بتنی

اولین روش، اتصال نازل کرتین استخری بدون پایه بتنی به کف دیواره استخر می‌باشد. اما این روش حرفه‌ای نبوده و دوام مناسبی ندارد. به علاوه ظاهر نامناسبی به نازل می‌دهد. در این روش نصب گاهی شاهد عدم استحکام نازل به زمین خواهید بود و بعد از مدتی نازل لق شده و از محل اتصال جدا می‌شود.

نصب با پایه بتنی

روش دوم اتصال واتر کرتین با پایه بتنی می‌باشد که روشی کاملا استاندارد برای نصب است. در این روش قبل از نصب نهایی، پایه بتنی مخصوص نصب نازل در هنگام لوله‌کشی و کف‌سازی در محل مورد نظر نصب می‌شود. سپس در هنگام نصب نهایی و بهره‌برداری از استخر نازل واتر کرتین روی پایه بتنی به کمک پیچ استیل مخصوص نصب و کاملا ثابت می‌شود.

استفاده از پایه بتنی استاندارد و تمام استیل در زمان نصب نازل کرتین استخری نه تنها موجب افزایش دوام و ماندگاری نازل و جلوگیری از لق شدن آن در محل نصب می‌شود، بلکه ظاهری زیبا و بسیار حرفه‌ای دارد.

نکات مهم انتخاب نازل کرتین استخری

  • اولین نکته برای نصب و راه اندازی نازل آبنمای استخری انتخاب پمپ آب مناسب و هماهنگ با نازل می‌باشد. تا بتواند به سادگی آب را از مخزن استخر به سمت نازل پمپاژ کند و نمایش زیبایی از خروجی شیشه ای شکل آب بدون بریدگی و یا فشار بیش از حد ایجاد نماید.
  • به سایز و اندازه نازل هنگام خرید دقت داشته باشید. زیرا کوچکترین اشتباه منجر به خطرات جبران ناپذیری می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.