نمایش 1–15 از 24 نتیجه

سنگ هیتر هارویا ساخته شده در کمپانی Harvia فنلاند است و جهت استفاده در سونا خشک تولید شده است.

هیتر چوب سوز سونای خشک مدل Harvia M3 با سوخت چوب و دودکش دارای ظرفیت ۱۶٫۵ کیلو وات و مناسب برای حجم اتاق ۱۳ متر مکعب می باشد.

هیتر سونا خشک MEGA SPA طرح Smart  با گارانتی یک ساله طبق شرایط تعیین شده در ضمانت نامه و خدمات پس از فروش عرضه می گردد.

هیتر سونا خشک MEGASPA دارای ظرفیت های متفاوت از ۴٫۵ تا 9 کیلو وات می باشد و مناسب برای حجم اتاق ۹ تا 18 متر مکعب و قابل استفاده در سونای خشک خانگی و سوناهای متوسط عمومی می باشد.

هیتر سونا خشک سری Cilindro pro ساخته شده در کمپانی هارویا فنلاند مناسب برای سونای عمومی و بزرگ می باشد.

هیترهای سونای خشک هارویا سری Classic Quatro از تولیدات کمپانی فنلاندی هارویا با بدنه ی استیل مشکی است.

هیترهای سونای خشک هارویا سری Club با گارانتی یک ساله طبق شرایط تعیین شده در ضمانت نامه و خدمات پس از فروش نماینده رسمی هارویا فنلاند عرضه می گردد.

هیترهای خشک هارویا سری Alfa با بدنه ای تمام استیل و راندمان 96 درصد قابل استفاده برای گرم کردن اتاق سونای کوچک است.

هیترهای سونای خشک هارویا سری Cilindro با گارانتی یک ساله طبق شرایط تعیین شده در ضمانت نامه و خدمات پس از فروش نماینده رسمی هارویا فنلاند عرضه می گردد.

هیترهای خشک هارویا سری Delta با گارانتی یک ساله طبق شرایط تعیین شده در ضمانت نامه و خدمات پس از فروش نماینده رسمی هارویا فنلاند عرضه می گردد.

هیتر سونا خشک هارویا سری Elegance از بهترین نمونه هیترهای تولید شده در کمپانی فنلاندی هارویا قابل استفاده در اتاق سونای عمومی و بزرگ است.

هیتر سونا خشک هارویا سری Hidden Heater با گارانتی یک ساله طبق شرایط تعیین شده در ضمانت نامه و خدمات پس از فروش نماینده رسمی هارویا فنلاند عرضه می گردد.

هیتر سونا خشک هارویا سری Legend سوپر هیتری با بدنه استیل رینگی شکل است که بابت گرم کردن سوناهای عمومی و بزرگ طراحی و ساخته شده است.

هیتر سونا خشک هارویا سری Moderna با گارانتی یک ساله طبق شرایط تعیین شده در ضمانت نامه و خدمات پس از فروش نماینده رسمی هارویا فنلاند عرضه می گردد.

هیتر سونا خشک هارویا سری Senator از نمونه هیترهای خوش ساخت کمپانی فنلاندی هارویا است که در سونای خشک عمومی قابل استفاده است.

هیتر برقی از تجهیزات سونا خشک

هیتر سونا خشک از مهم‌ترین تجهیزات سونا خشک است. هیتر نقش قلب تپنده سونا را برعهده دارد.از این رو در فروشگاه آبیکو کلیه تجهیزات مورد نیاز در این زمینه را از بهترین برندها ارائه می‌نماییم. در گذشته گرمای سونا خشک از طریق شومینه‌های چوب‌سوز تامین می‌شد. به این ترتیب به سبکی سنتی گرمایی ملایم به همراه صدای دلنشین سوختن چوب فراهم می‌شد. گرچه امروزه افرادی که به سبک سنتی علاقه دارند و زمان کافی برای تنظیم دستی و کنترل حرارت با تنظیم میزان چوب شومینه‌های چوب‌سوز دارند، به این روش گرمای سونا خشک را تامین می‌کنند، اما با پیشرفت تکنولوژی و حضور برق در همه مکان‌ها و همچنین محدودیت‌های نصب شومینه‌های چوب‌سوز در بسیاری از مکان‌ها استفاده از بخاری‌های الکتریکی یا همان هیترهای برقی و تجهیزات سونا خشک مرسوم‌تر است.

ساختار و کنترل هیتر

هیتر سونا خشک متشکل از المان‌هایی است که روی آنها سنگ‌هایی تعبیه شده است و با داغ شدن آنها، هوای سونا به سرعت و به صورت یکنواخت گرم شده و هوای مطبوعی به فضای سونا می‌بخشد.

کنترل هیترهای سونا خشک با توجه به نوع هیتر متفاوت است و به وسایل سونا خشک و تجهیزات بکار رفته در آن بستگی دارد. برخی هیترها مجهز به کنترلرهای داخلی می‌باشند و برخی دیگر متصل به کنترلرهای دیواری هستند و روی آنها سوار می‌شوند (این مدل در هیترهای کوچک به چشم می‌خورد).

نوع هیتر باید متناسب به نوع و طراحی سونا خشک انتخاب شود. کنترلرها از سیگنال‌های مکانیکی ساده تا سوئیچ های پیچیده الکترونیکی قابلیت برنامه‌ریزی دارند. همچنین برای راحتی بهتری استفاده از سونا خشک می‌توان یک تایمر در کنترلر هیترهای خشک تنظیم کرد تا تا زمان شروع گرمایش از پیش قابل تنظیم باشد.

انواع هیتر به عنوان تجهیزات سونا خشک

اساسی‌ترین وسایل سونا خشک هیترها هستند که در انواع برقی و گازی موجود می‌باشند.

هیتر برقی سونا خشک

استفاده از هیترهای برقی متداول‌ترین روش برای گرم کردن سونا خشک می‌باشد. در نتیجه به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین تجهیزات سونا خشک است. به سادگی در داخل یا روی دیوار اتاق سونا نصب می‌شود. هیترهای برقی عموما از جنس استنلس استیل، آلومینیوم و یا آهن گالوانیزه با یک پوشش رنگی ساخته می شوند. در این هیتر جریان برق با عبور از المنت‌ها، دمای المنت را افزایش داده و سنگ‌های موجود در هیتر را گرم می‌کنند. به این ترتیب از طریق ایجاد جریان همرفتی دمای اطراف و کل اتاق سونا را گرم می‌کنند.

لازم به ذکر است هیترهای برقی در ابعاد بزرگ قابل نصب روی دیوار سونا نبوده و برای نصب نیازمند فضای بیشتری هستند و عموما در کف سونا نصب می‌شود. از این رو لازم است در انتخاب هیتر مناسب برای سونا خشک دقت کرده و با توجه به ابعاد سونا و مقدار بار گرمایی پیش‌بینی شده برای فضا نسبت به خرید هیتر اقدام نمایید.

هیترهای گازی

هیترهای گازی از یک کوره و یک مشعل گازی گازوئیلی یا دوگانه سوز تشکیل شده‌اند. در این هترها دما به سنگ‌های هیتر منتقل شده و گرما را به محیط انتقال می‌دهد.

نکات مهم در انتخاب هیتر سونا خشک

  • توان هیتر از موارد حائز اهمیت هنگام انتخاب و خرید است. در صورت کم بودن قدرت و توان هیتر اتاق سونا به خوبی گرم نمی‌شود یا زمان زیادی طول می‌کشد تا دما به حد ایده‌آل برسد و در نتیجه راندمان حرارتی آن پایین می‌آید. در صورت بالا بودن توان هیتر افراد در تنظیم دمای مطلوب با مشکل رو‌به‌رو می‌شوند و باعث افزایش مصرف برق می‌شود.
  •  محاسبه دقیق حجم اتاق برای خرید وسایل سونا خشک
  •  آب‌و‌هوای منطقه جغرافیایی
  • نوع کاربری سونا خشک (عمومی و یا خصوصی بودن سونا)

شما عزیزان می‌توانید برای خرید انواع لوازم و تجهیزات سونا خشک با ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو در تماس باشید.