نمایش یک نتیجه

استخر پیش ساخته فایبرگلاس همانطور که از نامش مشخص است از جنس مواد فایبرگلاس است که از جمله مواد اولیه در ساخت سازه‌های مختلف مانند مخازن نگهداری آب، خودرو و هواپیما است. با توجه به علاقه‌ی فراوانی که اکثر افراد به شنا، ورزش‌های آبی و استفاده از وسایل ورزشی و تفریحی استخر دارند پیاده‌سازی استخرهای بتنی و مرسوم در منازل و ویلاها کار دشواری است. با ورود استخرهای فایبرگلاس می‌توان با هزینه‌ی معقول و در سریع‌ترین زمان ممکن به یک استخر مناسب دسترسی داشت.

این استخرها یکپارچه هستند و پوسته‌ی آنها معمولا از شش لایه مختلف مواد فایبرگلاسی تشکیل شده است و قابل سفارش در شکل و رنگ‌های متنوع می‌باشند. این استخرها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که جبلک به سختی در آنها رشد و تکثیر پیدا می‌کند و حتی در صورت رشد جلبک به راحتی قابل تمیز شدن هستند. در واقع این استخرها غیر متخلخل هستند و مشکلات استخرهای بتنی متخلخل که دارای درز و شکاف‌های متعدد می‌باشند و بهترین فضا برای رشد جبلک را فراهم می‌کنند را ندارند.

مزایای استفاده از استخر پیش ساخته فایبرگلاس

همانطور که گفته شد این مدل از استخرهای شنا با ورودشان به این صنعت توانستند به جایگزینی برای استخرهای بتنی تبدیل شوند که علت آن وجود مزایای فراوانی است که برای آنها برشمرده‌اند از قبیل:

استخرهای فایبرگلاس به صورت پیش ساخته در محل مورد نظر نصب می‌شوند، نصب سریعی دارند و حداکثر 7 روز زمان برای نصب آنها نیاز است.
بنا به درخواست مشتری امکان ساخت در طرح، رنگ و اندازه‌های متنوع وجود دارد.
این مدل از استخرها دارای محدودیت مکانی برای نصب نیستند و می‌توان در حیاط و پشت بام از آنها استفاده کرد.

دچار رسوب و سایر آسیب‌های احتمالی نمی‌‌شوند و به همین دلیل طول عمر و ماندگاری بالایی دارند که باعث شده هزینه تعمیر و نگهداری هم بسیار کاهش داشته باشد.

همانطور که گفته شد امکان رشد جلبک وجود ندارد، سطح صیقلی دارند و از این رو آب در این استخر نمایی زلال و شفاف خواهد داشت.
فایبرگلاس ماده‌ای است که خاصیت ضدخوردگی دارد و با گذر زمان بافت آن تجزیه نخواهد شد.

نکاتی که در نگهداری از استخر فایبرگلاس باید بدانید

موادی که در ساخت این گونه از استخرها استفاده می‌شود معمولا نیاز به تمیزکاری زیاد و شدید ندارند اما به این معنی نیست که به طور کل از تمیز کردن آنها غافل شوید. به خصوص اگر در اطراف استخر گل، گیاه و درخت وجود دارد امکان وجود اجسامی در استخر هست. بهترین روش برای تمیز کردن استفاده از تجهیزاتی همچون جاروهای رباتیک استخری است. توجه داشته باشید برای تمیز کردن و شستشوی استخر از مواد شوینده‌ی مخصوص آن استفاده کنید.

از تمیز بودن آب استخر و تعادل PH آن غافل نشوید و فاکتورهای شیمیایی آب را اندازه‌گیری کنید. البته استخر پیش ساخته فایبرگلاس برخلاف استخرهای بتنی نیاز به تنظیم PH شدیدی ندارند و این کار را می‌توان به راحتی انجام داد.

فیلتر تصفیه استخر های فایبرگلاسی نیازی به روشن بودن برای مدت طولانی ندارند و حدودا 6 تا 8 ساعت در روز برای روشن بودن فیلتر کافی است. البته این زمان بستگی به اندازه استخر و نوع پمپ استفاده شده برای آن هم دارد ولی در کل این استخرها در این زمینه بسیار به صرفه هستند و مصرف انرژی کمی دارند.
آب استخر در اثر تبخیر یا سرریز شدن کاهش پیدا می‌کند و اگر آب در وسط یا 2/3 اسکینر باشد ناکافی است و باید اقدام به پر کردن استخر کنید.

قیمت انواع استخر پیش ساخته

ساخت و پیاده‌سازی استخرهای پیش ساخته نسبت به استخرهای بتنی و مرسوم بسیار کم هزینه‌تر است ولی انواع توکار آنها در مقایسه با مدل‌های روکار هزینه‌ی بیشتری برای ساخت خواهند داشت. در بین استخرهای پیش ساخته انواع فایبرگلاس و برزنتی ارزان‌تر هستند و حتی از کیفیت بالاتری هم برخودار می‌باشند. در قیمت گذاری ساخت استخرهای پیش ساخته معمولا اندازه استخر و نوع پمپ و تجهیزات استفاده شده برای آن دخیل است و استخرهایی که برای کودکان ساخته می‌شود از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.