ساخت رینگ جکوزی فلزی

ساخت رینگ جکوزی فلزی

فهرست مطالب

رینگ جکوزی فلزی به ساختار دهانه جکوزی گفته می‌شود. ساخت رینگ جکوزی به صورت سفارشی توسط ما در فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو انجام می‌شود. رینگ همان سیکلی است که آب را با فشار از طریق نازل‌ها به داخل جکوزی هدایت میکند. نصب رینگ جکوزی نقش بسزایی در شکل ظاهر و زیبایی جکوزی دارد. استاندارد بودن ساخت رینگ جکوزی بسیار مهم است. چراکه، جکوزی فضایی برای درمان و ماساژ بدن در آب می‌باشد.

در مراحل ساخت جکوزی و قیمت رینگ جکوزی، پارامترهایی نظیر ابعاد جکوزی بتنی (جکوزی 4 نفره، جکوزی 6 نفره)، نقشه جکوزی، عمق استاندارد جکوزی، ابعاد استاندارد جکوزی و استخر، سایز لوله های جکوزی و .. حائز اهمیت است.

جهت دریافت مشاوره رایگان سفارش ساخت رینگ جکوزی با همکاران ما در ارتباط باشید.

در این مطلب از وب سایت فروشگاه تجهیزات استخر و جکوزی آبیکو می‌توانید با استانداردهای ساخت و نصب رینگ استیل جکوزی، رینگ جکوزی upvc، رینگ جکوزی گالوانیزه، ابعاد استاندارد جکوزی 4 نفره و .... آشنا شوید.

رینگ جکوزی فلزی (استیل و گالوانیزه) چیست؟

ساخت رینگ جکوزی استیل از جنس استیل یا گالوانیزه انجام می‌شود و دارای دو رینگ بالا و پایین می‌باشد. هرچه این رینگ دقیق‌تر و مهندسی شده طراحی گردد، در نهایت بعد از بتن‌ریزی جکوزی یا آجر‌چینی و نازک‌کاری جکوزی، پاشش آب در نازل های ماساژ جکوزی یکنواخت‌تر خواهد بود. همچنین جکوزی شما ظاهری زیباتر و یک دست‌تر خواهد داشت.

در نصب رینگ جکوزی، رینگ بالا و پایین باید به صورت هم‌ مرکز و با کم‌ترین اختلاف سطح قرار گیرند و معمولا سردنده‌های ورودی رینگ استیل جکوزی 1 و 1/2 اینچ است و نازل‌های دهش رینگ نیز 1 و 1/4 او از جنس استیل می‌باشند. برای جکوزی‌ها فقط رینگ استیل 304 با جوشکاری آرگون پیشنهاد می‌شود. در رینگ جکوزی سردنده ها (داخل دنده یا رزوه) روی رینگ بالا و پایین برای نصب نازل‎‌های جکوزی (ایرجت استیل جکوزی) تعبیه می‌شود.

بهترین رینگ جکوزی از باکیفیت‌ترین متریال تولید شده است. در غیر اینصورت، با قرار گرفتن متریال ساختمانی نظیر آجرچینی، استحکام کافی نداشته و فرو می‌ریزد. به‌علاوه بخشی از لوله‌کشی استخر به رینگ جکوزی فلزی متصل می‌گردد، اگر این رینگ مقاومت کافی نداشته باشد، آسیب دیده و می‌شکند و به این ترتیب به تجهیزات آبی استخر و جکوزی صدمه وارد می‌گردد.

سایز لوله های جکوزی

در ساخت رینگ جکوزی از باکیفیت‌ترین و مناسب ترین لوله استیل از منظر ضخامت و سایز لوله‌های جکوزی استفاده میشود. (معمولا برای سایز لوله های جکوزی استیل رده 10 با ضخامت 3 میل استفاده می‌شود) تا از کیفیت رینگ جکوزی اطمینان داشته باشیم، زیرا در غیر این صورت، بعد از ساخت سازه جکوزی و بتن ریزی و آب بندی هزینه‌ی تعمیر آن بسیار بالا است.

به‌علاوه بخشی از لوله‌کشی جکوزی به رینگ جکوزی فلزی متصل می‌گردد، اگر این رینگ مقاومت کافی نداشته باشد، آسیب دیده، ترک میخورد و یا می‌شکند. به این ترتیب علاوه بر نشتی در جکوزی و کاهش سطح آب جکوزی، به تجهیزات آبی استخر و جکوزی نیز صدمه وارد می‌گردد.

مساحت و مشخصات در ساخت رینگ جکوزی گالوانیزه یا استیل

جکوزی معمولا در مجموعه‌های ورزشی و ویلاهای شخصی دیده می‌شود و نیازمند استانداردسازی می‌باشد. ساخت رینگ جکوزی فلزی کار تاسیساتی و تخصصی است و نیازمند دقت بالایی می‌باشد. معمولا شکل هندسی جکوزی‌ها دایره است و تعداد نفراتی که می‌توانند از جکوزی استفاده کنند، پیش از ساخت تعیین می‌گردد. با توجه به این موضوع از ابتدای شروع ساخت رینگ جکوزی استیل باید قطر رینگ‌ها و ابعاد استاندارد جکوزی استخر مشخص شود.

برای ابعاد جکوزی استخری، بیشترین مقدار بار در نظر گرفته شده برای ساخت جکوزی خانگی به ازای هر یک نفر 1 مترمربع فضا و برای ساخت جکوزی‌های ورزشی به ازای هر یک نفر 0.8 مترمربع فضا می‌باشد. در نتیجه مساحت رینگ جکوزی فلزی براساس تعداد نفراتی که در آن قرار می‌گیرند و همزمان از جکوزی استفاده خواهند کرد، تخمین زده می‌شود.

ابعاد جکوزی 4 نفره

برای سایز و ابعاد جکوزی 4 نفره مربع و ابعاد استاندارد جکوزی 4 نفره، قطر رینگ بالا جکوزی 220 و قطر رینگ پایین جکوزی 140 سانتی متر است.

ابعاد رینگ جکوزی 6 نفره

سایز رینگ جکوزی 6 نفره، قطر رینگ بالا جکوزی 240 و قطر رینگ پایین جکوزی شش نفره، 160 سانتی متر است.

نقش رینگ جکوزی فلزی در کاربرد درمانی جکوزی

همانطور که اشاره شد جکوزی کاربرد درمانی داشته و برای ماساژ بدن با استفاده از آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه ساختار و اسکلت‌بندی جکوزی اصولی‌تر و مهندسی شده تر طراحی شده باشد، پاشش آب از همه جهات یکسان بوده و به بدن افراد درون جکوزی از همه جهات فشار یکسانی وارد می‌شود.

از سوی دیگر دهانه استاندارد جکوزی توسط رینگ جکوزی فلزی تعیین می‌گردد و در صورت داشتن کم‌ترین و کوچک‌ترین انحراف، به افراد در حال استفاده از جکوزی آسیب وارد می‌کند و بجای کاربرد درمانی تاثیر معکوس بر افراد خواهد داشت.

به علاوه رینگ غیر استاندارد در زمان نصب سایر تاسیسات مشکلاتی ایجاد می‌کند، پس لازم است ساخت رینگ جکوزی استیل و ابعاد استاندارد جکوزی استخر کاملا اصولی و توسط افراد متخصص انجام شود تا سلامت افراد را تضمین نماید.

ویژگی‌ های رینگ

رینگ‌ها نقش پایه و اسکلت اصلی در ساخت جکوزی را دارند و

باید دارای ویژگی‌هایی نظیر؛

 • ضد رسوب گیری
 • ضد زنگ زدگی
 • طول عمر بالا

باشند. برای اطمینان از آب‌بندی و استحکام در زمان تولید، تحت فشار و آزمایشات گوناگون قرار می‌گیرند.

راهنمای خرید و ساخت رینگ استیل جکوزی

با توجه به اهمیت رینگ جکوزی فلزی، ضروری است رینگ‌ها از برند معتبر و شناخته شده با کیفیت بالا خریداری شده و توسط افراد متخصص و با تجربه نصب گردد. اما به دلیل وجود برندهای فراوان در این زمینه و وجود اجناس تقلبی در بازار، حتما در زمان خرید رینگ جکوزی فلزی نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • استفاده از مشاوره‌های تخصصی، شما عزیزان را در شناخت برندهای معتبر و تشخیص کیفیت آنها راهنمایی می‌نماید. به این ترتیب با استفاده از نتایج به دست آمده در نهایت می‌توانید بهترین انتخاب رینگ را داشته باشید و سرمایه اولیه خود را برای خرید رینگ باکیفیت مصرف نمایید. (پیشنهاد میشود حتما از لوله استیل تایوانی برای ساخت جکوزی استفاده کنید که در خم کاری دچار مشکل نشود و تاب برندارد)
 • آنچه در خرید هر کالایی اهمیت دارد و تضمین کننده کیفیت آن کالاست، گارانتی و ضمانت‌نامه است. چراکه ممکن است در مدت زمان کوتاهی این تجهیزات خراب گردد. ضمانت‌نامه طولانی مدت، گواهی بر کیفیت محصول می‌باشد.
 • رینگ استیل 304 با قطر 3 میل معمول‌ترین متریال برای ساخت رینگ جکوزی می‌باشد. رینگ جکوزی به درخواست صاحبان استخر با استیل رده 5، رده 10 و رده 40 قابل ارائه می‌باشد. اما رینگ جکوزی ساخته شده از استیل 304 رده 10 مرسوم است. (درصورت درخواست مشتری رینگ استیل رده 40 نیز با ضخامت لوله 5.4 میلی متر تولید میشود)
بهترین رینگ جکوزی
قیمت رینگ جکوزی
قیمت و مشخصات رینگ جکوزی

برآورد قیمت رینگ جکوزی

باتوجه به برندهای مختلف و نوسانات بازار نمی‌توان برای قیمت رینگ جکوزی استیل ۴ نفره و قیمت جکوزی 6 نفره عدد دقیقی برآورد نمود اما در صورتی که تمایل به خرید و ساخت رینگ جکوزی و سایر تجهیزات استخر و جکوزی دارید می‌توانید با کارشناسان فروشگاه آبیکو تماس حاصل فرمایید و بصورت دقیق از قیمت‌ها مطلع گردید. گارانتی 10 ساله بی قید و شرط از ویژه‌ترین خدمات آبیکو در فروش آنلاین رینگ جکوزی می‌باشد.

نحوه ثبت سفارش ساخت رینگ جکوزی فلزی

سفارش رینگ جکوزی، بستگی به نوع شکل و ساختار جکوزی شما دارد. به‌طور مثال در انواع جکوزی مربع و یا مستطیل شکل باید ابعاد پشت به پشت رینگ‌ جکوزی (یا همان اندازه ی دقیق داخل به داخل کاسه جکوزی) را ارائه نمایید. در جکوزی‌هایی که شکل هندسی مشخصی ندارند، نیازمند ارائه نقشه جکوزی بسیار مهم است. و تولید رینگ فلزی براساس نقشه تاسیسات یا نقشه معماری جکوزی تولید می‌شود.

ما توانمندی ساخت انواع رینگ را در ابعاد و اشکال مختلف داریم. در نتیجه در سفارش خود، هیچ محدودیتی نخواهید داشت. جهت استعلام قیمت تنها کافیست با شماره‌های زیر در ارتباط باشید. همچنین شما می‌توانید جکوزی پیش ساخته فایبرگلاس توکار و روکار را نیز از ما سفارش دهید.

از طرفی انواع تاسیسات مورد نیاز برای جکوزی شامل دستگاه رسوب شکن آب استخر و جکوزی، سرجت جکوزی استیل، اسید خشک گاردکس GUARDEX برای اهمیت تصفیه آب جکوزی و ... نیز برای شما فراهم شده است.

قیمت رینگ جکوزی

ظرفیت جکوزی قیمت
قیمت رینگ استیل جکوزی 4 نفره: 16.300.000 تومان
قیمت رینگ استیل جکوزی 6 نفره 19.600.000 تومان
قیمت رینگ گالوالنیزه جکوزی 4 نفره 6.300.000 تومان
قیمت رینگ گالوانیزه جکوزی 6 نفره 7.600.000 تومان

جنس ورق استیل چیست؟!

برای ساخت رینگ از استیل 304 نیمه سنگین یا رده 10 استفاده میشود.

سایز لوله های جکوزی و کلاس به چه معناست؟

استیل‌ها در رده‌های مختلف در بازار موجود هستند که رده‌های بالاتر قطر بیشتری دارند.

رینگ جکوزی در چه شکل‌هایی ساخته می‌شود؟

در اشکال مختلف هندسی می‌توانید سفارش ساخت دهید.

آیا رینگ جکوزی دارای مقاومت لازم است؟

بله رینگ جکوزی دارای مقاومت بسیار بالای دما و فشار می‌باشد.

آیا خاصیت ضد زنگ دارند؟

بله، انواع رینگ جکوزی با خاصیت ضد زنگ به بازار عرضه می‌شوند.

منظور از تعداد نفرات در سایز چیست ؟

تعداد نفرات مشخص کننده سایز و ابعاد استاندارد جکوزی استخر است که براساس آن تعداد ناز‌ل‌های خروجی آب مشخص می‌شود.

فاصله اجرایی از کف جکوزی برای هر رینگ چقدر است ؟

برای ساخت و نصب رینگ جکوزی در قسمت پایین 25 تا 30 از کف تمام شده ی جکوزی و رینگ بالا  25 تا 30 از سطح نشیمن نصب می‌شود.

چرا ورق گالوانیزه انتخاب مناسبی برای ساخت رینگ جکوزی نیست؟

به علت خاصیت زنگ زدگی گالوانیزه بهتر است از رینگ جکوزی گالوانیزه استفاده نشود.

نحوه ساخت رینگ جکوزی UPVC  چگونه است؟

علاوه بر رینگ جکوزی استیل و گالوانیزه، رینگ جکوزی UPVC را نیز می‌توانید انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که رینگ جکوزی UPVC توسط لوله‌کش‌ها و در تنوع شکلی بالاتری اجرا می‌شود، اما زمان ساخت آن طولانی‌تر است. در صنعت استخر و جکوزی ایران، بیشتر شاهد استفاده از رینگ جکوزی استیل هستیم.

برای برخورداری از مشاوره رایگان جهت سفارش ساخت رینگ جکوزی فلزی و استفاده از تخفیفات ویژه فروشگاه آبیکو، کافیست فرم زیر را پر نمایید، همکاران ما مشتاقانه در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تخفیف ویژه محصولات

محصولات مرتبط

4 دیدگاه در “ساخت رینگ جکوزی فلزی

 1. آبیکو گفت:

  ابعاد استاندارد رینگ جکوزی چهار نفره و شش نفره چقدر است؟

  1. آبیکو گفت:

   سلام، رینگ جکوزی 4 نفره ابعاد 140*220 و رینگ جکوزی 6 نفره 160*240 می باشد

 2. آبیکو گفت:

  ابعاد استاندارد رینگ جکوزی چهار نفره و شش نفره چقدر است؟
  ن

 3. بازتاب: essay writers

دیدگاهتان را بنویسید